Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Богдана и Вељко Ражнатовиќ станаа родители, а една од најголемите балкански ѕвезди од денес е горда баба!

Иако семејството Ражнатовиќ се надеваше дека првиот внук ќе дојде на овој свет на 14 јуни, роденденот на пејачката, тој се одлучи да побрза и стигна денес.

Како што пишуваат српските медиуми, Вељко присуствувал на породувањето, а малиот Жељко, крстен по покојниот дедо на Аркан – Жељко Ражнатовиќ, се родил со 3.360 грама, долг 53 сантиметри и во одлична состојба.

Пресреќната баба веднаш среќата поради раѓањето на нејзиниот прв внук ја сподели со своите фанови на Инстаграм.

Слични објави

Зошто храната што „крцка“ ни е повкусна?

Еспресо

„Бог е жена“: Џеј Ло ги воодушеви пријателите со фотографија од теретана, без шминка и со разбушавена коса

Еспресо

Тамара „го украде шоуто“ на Макфест

Igor

Чоколадни колачи со путер од кикирики (РЕЦЕПТ)

Igor

Џејми Ли Кертис: Кирк Даглас ми го спаси животот! (ФОТО)

Еспресо

Оскаровката Џуди Денч – Најстарата жена на насловната во историјата на магазинот Вог (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

4 × четири =

Слични објави

Видео хороскоп 17.09.2019 вторник

Igor

Драстични промени кај омилените холивудски ѕвезди: Еве како изгледале на 20 години (ФОТО)

Igor

По овој модел полудеа сите: Моторџискиот крој на кожени јакни оди во историја (ФОТО)

Igor

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Еспресо

Го смени личниот опис со пластични операции! Познатата „султанка“ повторно направи БОМБАСТИЧНА промена (ФОТО)

Igor

Глумецот од „Самрак сага“ и неговата девојка пронајдени мртви во стан

Еспресо