20.8 C
Скопје
06:46 - 24 септември, 2023

Тренди фризури за оваа пролет (ФОТО)

Благодарение на овие фризури, вие ќе привлечете многу погледи со восхит, но исто така и ќе се чувствувате многу подобро од претходно. Соодветната фризура може да ви помогне да ги нагласите вашите најдобри карактеристики, а со тоа да изгледате навистина прекрасно, шармантно и незаборавно. Па, доколку ви требаат идеи, погледнете ги следниве едноставни туторијали за совршените пролетни фризури кои ќе воведат свежина во вашите денови.

1. Романтична фризура

Таа е одлична за долгите пролетни прошетки во паркот, љубовниот состанок во вашиот омилен ресторан, како и за пикник пок ѕвездите. Станува збор за лесна фризура која и самите можете да ја изработите, и која секогаш ќе изгледа едноставно совршено.

2. Нежна и женствена фризура

Станува збор за лесна и брза фризура, која изгледа како во неа да сте вложиле многу труд и време. Освежете ја вашата коса и истакнете ја женственоста со овие мали бушави пунџи – совршени за скоро сите видови пригоди.

3. Стилска фризура со асиметрична плетенка

Оваа фризура може многу добро да ви се најде за посвечените пригоди, особено за пролетните и летните свадби. Доколку сакате да се истакнете од останатите, додека истовремено ја задржите едноставноста, тогаш оваа фризура е совршената за вас.

4. Елегантна фризура за сите пригоди

Оваа фризура може одлично да ви стои додека ги извршувате вашите секојдневни обврски, како дома, така и на работа, но исто така може целосно да го трансформира вашиот изглед за ноќните излегувања или посвечените пригоди. Изборот е на вас.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....