ТЕМНАТА страна на гламурозната свадба на Рамос

Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио минатата недела, која многумина ја нарекоа свадба на годината, но гламурозна забава на која имаше околу петстотини гости, имаше темна страна. Срамота, ако вистината е она што се зборуваше во телевизиската емисија „Салваме“ на шпанската телевизија.

Имено, организаторите на свадбата кон персоналот се однесувале како кон робови, а информацијата на новинарите им беше потврдена од страна на една жена чиј идентитет, веројатно, ќе остане непознат за јавноста.

Причината за тоа е договорот кој била принудена да го потпише со организаторите, во кој се наведува дека ќе биде казнета со стотици илјади евра ако открие какви било детали од свадбата.

– Ме третираа како куче и имаше понижувачки моменти. Сите не натераа да се соблечеме во ист шатор, и мажите и жените, па така голи се чувствувавме засрамени едни пред други. Поминавме многу часови без храна и пијалоци, а првиот оброк го добивме околу три наутро. Ни ги дадоа остатоците од храната на гости – вели жената, која работела за 10 евра на час.

Работничката одби да ги обвини Рамос и Рубио и додаде дека таа се сомнева дека младоженецот и невестата ќе дозволеле такви работи само ако знаеле што се случува зад сцената.

– Никогаш не сум работела во такви ужасни услови – додаде на крајот незадоволната работничка, со акцент дека еден од супервизорите за протоколот бил особено груб.

Новинарите на емисијата „Салваме“ дојдоа до договорот потпишан од сите работници, кој предвидува казни во случај на истекување на доверливи информации.

Слични објави

За друго бикини не знае: Сузана Гавазова цело лето го помина во танга (ФОТО)

Igor

Раде Шербеџија откри како со сопругата ги поминуваат деновите во самоизолација

Еспресо

Хороскоп за 13 ноември среда – Овните треба да внимаваат што зборуваат, Лавовите ќе паднат во искушение

Igor

Му купила нешто што долго го меркал: Рада Манојловиќ го изненади Харис со скапоцен подарок од 9.500 евра

Igor

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Еспресо

Ќе ви го стопи срцето и на вас: Пенелопе Круз испрати порака до Италијанците (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

три + три =

Слични објави

Space Motion за старт на Intermezzo Music Rituals

Васко Спасоски

РАЗДОР ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Браќата се скараа поради Меган, а тоа што го направи Кејт е за секоја пофалба!

Igor

„Бог е жена“: Џеј Ло ги воодушеви пријателите со фотографија од теретана, без шминка и со разбушавена коса

Еспресо

Астрологијата е виновна – 3 хороскопски знаци кои се НАЈГОЛЕМИ БАКСУЗИ

Igor

Меланија Трамп му контрира на Доналд! Ги повика Американците да носат маски за да се заштитат од коронавирусот (ВИДЕО)

Еспресо

СЕКС НА ПРВ СОСТАНОК: Да или не?

Igor