38.8 C
Скопје
13:50 - 18 јули, 2024

ТЕМНАТА страна на гламурозната свадба на Рамос

Свадбата на Серхио Рамос и Пилар Рубио минатата недела, која многумина ја нарекоа свадба на годината, но гламурозна забава на која имаше околу петстотини гости, имаше темна страна. Срамота, ако вистината е она што се зборуваше во телевизиската емисија „Салваме“ на шпанската телевизија.

Имено, организаторите на свадбата кон персоналот се однесувале како кон робови, а информацијата на новинарите им беше потврдена од страна на една жена чиј идентитет, веројатно, ќе остане непознат за јавноста.

Причината за тоа е договорот кој била принудена да го потпише со организаторите, во кој се наведува дека ќе биде казнета со стотици илјади евра ако открие какви било детали од свадбата.

– Ме третираа како куче и имаше понижувачки моменти. Сите не натераа да се соблечеме во ист шатор, и мажите и жените, па така голи се чувствувавме засрамени едни пред други. Поминавме многу часови без храна и пијалоци, а првиот оброк го добивме околу три наутро. Ни ги дадоа остатоците од храната на гости – вели жената, која работела за 10 евра на час.

Работничката одби да ги обвини Рамос и Рубио и додаде дека таа се сомнева дека младоженецот и невестата ќе дозволеле такви работи само ако знаеле што се случува зад сцената.

– Никогаш не сум работела во такви ужасни услови – додаде на крајот незадоволната работничка, со акцент дека еден од супервизорите за протоколот бил особено груб.

Новинарите на емисијата „Салваме“ дојдоа до договорот потпишан од сите работници, кој предвидува казни во случај на истекување на доверливи информации.

Слични објави

(Фото) Огњен Амиџиќ и Мина Наумовиќ уживаат на одмор на Кипар: Хотел со пет ѕвезди, едно ноќевање чини 750 евра!

Еспресо

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо
Се вчитува....