ТАИНСТВЕНА ПОП-КРАЛИЦА: Ново алтер-его, песна и албум

Мадона објави кратко промо-видео за нејзиниот 14-ти студиски албум, кој ќе го носи насловот „Madame X“.

Со видеото таа го најавува и првиот сингл од истиот албум. Обожавателите може да ја видат како таа ги менува своите изгледи по неколкупати и влегува во алтер-егото Мадам Икс, која е таен агент кој се бори за слобода.

„Madame X“ е 14-ти албум на Мадона. Последен студиски проект ѝ беше „Rebel Heart“ oд 2015 година.

Слични објави

Овие хороскопски знаци најмногу изневеруваат!

Igor

Со што се занимава сопругот на Северина додека таа има проблеми во Загреб?

Еспресо

Музички времеплов: Последниот настап на Елвис Присли, кралот на рок музиката

Еспресо

Таа нема конкуренција – Заработува милиони и помоќна е дури и од Бијонсе

Еспресо

Врањеш се разведе: Ќе плаќа 3.000 евра месечна алиментација

Igor

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СУПЕР ЗГОДНИОТ ПЕЈАЧ, син на пратеничка во македонското Собрание (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четири × два =

Слични објави

Хороскопски знаци кои се шампиони во нервирање на другите!

Igor

Наташа Беквалац има ново момче: Пејачката доби преубав подарок и на Инстаграм напиша – „Те сакам“ (ФОТО)

Igor

Покриена со шамија и во долг фустан, МЕГАН МАРКЛ влезе во најстарата џамија во Јужна Африка (ВИДЕО)

Igor

Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Igor

Макарони со спанаќ и сусам

Igor

Кајли Џенер ја продаде својата мегауспешна компанија – Од цифрата боли глава (ФОТО)

Igor