СПЕЈСИ ПО ДВЕ ГОДИНИ ПАУЗА: Ме искористија, животот ми заврши (ВИДЕО)

Актерот Кевин Спејси кој пред околу две години беше обвинет за сексуален напад врз 18-годишник, го одржа својот прв јавен настап откако тогаш се повлече од јавноста.

Тој минатиот месец беше ослободен от обвинението, со што избегна петгодишна затворска казна. Двојниот оскаровец се врати со својот препознатлив хумор, пред археолошкиот музеј „Palazzo Massimo alle Terme“ во Рим.

Тој пред публиката ја изрецитира поемата „Боксер“ на Габриел Тинти, во која се зборува за спортистот кој жали за губењето на својата некогашна популарност.

Еден од стиховите тој особено го потенцирал:

„Колку сте поранливи, толку сте поголеми. Ме искористија за оваа забава, се хранеа со сомнителни нешта. Животот заврши во еден миг.“

Со ова им испратил силна порака на сите оние кои веруваа дека е виновен за сексуалното злосторство за кое беше обвинет. Спејси беше ослободен од обинението откако подносителот на тужбата, наводната жртва, одби да сведочи пред судот.

Слични објави

Папараците ја уловија бившата на Џорџ Клуни на плажа во Сардинија (ФОТО)

Еспресо

Прекрасен начин за почеток на новата година – Виенски концерт

Јасмина Кантарџиева

Светска музичка сцена: Погледнете кои пејачи ќе објават албуми до крајот на годината! (ВИДЕО)

Еспресо

ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Igor

Тони Цетински со емотивна објава за сопругата која пред пет месеци доживеа мозочен удар (ФОТО)

Igor

Рита Ора во топла прегратка на принцот Хари

Igor

Остави Коментар

два × 2 =

Слични објави

Забавите, алкохолот и дрогата за неа се минато: Кејт Мос денес живее сосема поинаков живот! (ФОТО)

Еспресо

„Километри“ на Лозано украдена од косовски пејач – се натпреварувал на фестивал! (ВИДЕО)

Igor

2 хороскопски знаци за кои јуни и јули ќе бидат одлични љубовни месеци

Igor

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Еспресо

Наташа Беквалац на „ремонт“: Пејачката си стави поцврсти гради (ФОТО)

Igor

ТАА ГО ЧИНЕШЕ БРАК: Најбогатиот човек на светот ја потврди врската со атрактивната Лорен (ФОТО)

Igor