СОВРШЕНА ВЕНЧАНИЦА: Овој модел ѝ стои на секоја невеста, без разлика на обликот на телото (ФОТО)

Кејт Халфпени е дизајнерка на венчаници и таа неодамна откри една тајна – моделот на венчаница која ѝ одговара на секоја жена.

Таа во 2005 го основала сопствениот моден бренд и важи за една од најценетите во тој свет. За магазинот „Who What Wear“ таа открила како може секоја невеста, било да е висока, ниска, слаба или има вишок килограми, да го избере совршениот модел.

Според Халфпени, без сомнение се работи за fit-and-flare моделот кој Ким Кардашијан го носеше на својата венчавка со Канје Вест во 2014 година.

ким венчаница
Инстаграм

Слични објави

Џеј пееше на првиот роденден на синот на пејачката Аделина и адвокатот Сержоја (ВИДEO)

Igor

Том Круз „заробен“ во Италија: Не излегува од хотелот поради коронавирус!

Еспресо

Нов тренд во водењето љубов: Паровите тврдат дека во текот на односот вака повеќе уживаат

Igor

Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Еспресо

Нема да ја препознаете: Погледнете како изгледаше Сенидах пред да стане позната во регионот (ФОТО)

Igor

Дамите во црвено СЕКОГАШ ПРИВЛЕКУВААТ ВНИМАНИЕ – а еве и зошто е тоа така

Igor

Остави Коментар

18 − 2 =

Слични објави

Поранешната мисица Маја Глигоровска и на +40 години изгледа како „авион“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Igor

Пет месеци по породувањето, Сека Алексиќ се соблече во бикини: Треба уште доста да се работи… (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали се ова најгрдите фармерки за оваа година?

Слободен Печат

За машки календар: Дванаесет најжешки фотки на Емилија Розман (ФОТО)

Igor

Кетрин Зита Џонс ги украде сите погледи на црвениот тепих (ФОТО)

Еспресо