СИТНО СЕ БРОИ: Меган Маркл во секој миг треба да се породи

Бакингемската палата објави дека војвотката од Сасекс, Меган Маркл, утрово добила породилни болки и дека во секој миг се очекува раѓањето на првото дете на принцот Хари.

Нивното бебе ќе биде осмото правнуче на кралицата Елизабета втора.

Мајката на Меган, Дорија, веќе извесно време е во Велика Британија, за да биде со својата ќерка во првите денови од нејзиното мајчинство.

Принцот Хари веќе одложи дел од планираните кралски должности, во очекување на раѓањето на своето прво дете.

Слични објави

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Еспресо

Вежби за холивудски изглед – следете ја Трејси Андерсон (ВИДЕО)

Igor

Пло­до­ви во служ­ба на убавината: Одржу­вај­те ја ко­жа­та свежа со по­мош на тиква

Igor

Дали би го препознале? Погледнете како изгледал Игор Џамбазов на неговата матурска вечер (ФОТО)

Васко Спасоски

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам се вери со прекрасната актерка Никола Пелц! (ФОТО)

Еспресо

Ова битолско „чупе“ треба да се најде на разгледница за градот (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

10 − 7 =

Слични објави

Хуманост на дело: Опра Винфри донира 10 милиони долари во борбата со коронавирусот

Еспресо

Дневен хороскоп за 22 септември: Динамичен ден за Девиците, романса за Стрелците

Igor

Инстаграм модел кој ги руши сите предрасуди! (ФОТО)

Еспресо

СРБИЈА ВО ШОК: Која е главната проститутка на српската естрада?

Igor

Под мразот на Антарктикот откриени остатоци од древна прашума

Еспресо

Малума за бадијала пристигна во Грција: Му ги откажаа концертите во Солун и Атина!

Васко Спасоски