Шон Мендес ги згрози обожавателките со својата нехигиенска навика

Сигурно познавате личност која спие со шминка, се тушира со сапун за раце и нема никаква крема за лице, но и понатаму има совршена кожа.

Изгледа дека Шон Мендес е еден од нив!

Имено, како што открива „Buzz Feed“, згодниот пејач своето беспрекорно чисто лице ѝ го должи на една помалку нехигиенска навика.

„Никогаш не се мијам“, признал Шон и продолжил: „Многу медитирам. Мислам дека кожата е базирана на тоа како се чувствувате. Може да ја оставите нечистотијата на лицето, а и понатаму ако сте среќни, нема да ви се појават мозолчиња.“ Интересно…

Очекувано, неговата изјава покренала лавина коментари од згрозените обожавателки на Мендес на Твитер.

„Јас: Како ја чистите кожата? Шон Мендес: Вежбај еден час, а потоа искачи се на Монт Еверест, па планинари уште 30 милји и потоа не се миј“, напишал еден пријател на Шон.

„Еј, Шон Мендес! Измиј го лицето, човеку!“, продолжиле да се редат коментари.

„Значи, сакате да ми кажете дека Шон Мендес никогаш не се мие… дури ниту ваков испотен??? И покрај тоа успева да има НАЈДОБРА кожа. Мојот живот е виц“, е уште еден од духовитите коментари од обожавателките на Шон, кои се во неверување.

Иако се согласуваме со фактот дека животот без стрес има прилично добро влијание на кожата, не би се сложиле со (непостоечката) бјути рутина на пејачот, бидејќи миењето би требало да биде еден од основните чекори во сечија лична хигиена.

Слични објави

Новата поза во сексот се вика ВЕШТЕРКА и гарантира МАГИЧНИ ОРГАЗМИ

Igor

Кејт Мидлтон кралица на шикот, Викторија Бекам е модна заповед

Еспресо

Ќерката на Мадона едвај стоеше на нозе, изгледаше дека ќе падне! Покажа и повеќе од што требаше! (ФОТО)

Васко Спасоски

ФОТО |Таа е главна, ги држи сите конци: Водителот Огнен Амиџиќ прозборе за бракот со Македонката Данијела!

Васко Спасоски

Дали ќе ги препознаете овие актери на млади години? (ФОТО)

Еспресо

Почина легендарниот комичар Тери Џонс од „Монти Пајтон“

Еспресо

Остави Коментар

1 + тринаесет =

Слични објави

Совршенство од вкусови во 5 чекори: Торта од бела чоколада и јагоди без печење! (РЕЦЕПТ)

Igor

Аријана Гранде си купи раскошна вила за 14 милиони долари (ФОТО)

Еспресо

Кристијан Диор: Вистинскиот доказ за елеганцијата на една дама се наоѓа на нејзините нозе! (ФОТО)

Igor

Сама на плажа: Дара Бубамара стигна во Грција и веднаш ги покажа своите „петки“ во тесно бикини! (ФОТО)

Леди Гага го ТЕШИ Бредли Купер после раскинувањето со Ирина Шејк

Igor

„Ќе добиеш ќотек, пи*кати матер“: Карлеуша повторно се закани на новинарка (ВИДЕО)

Igor