Шок во судницата во Белград! Пристигнало анонимно писмо со име на убиецот на пејачката Јелена! (ФОТО)

Утрово во судот во Белград започна судењето за случајот со убиената пејачка Јелена Марјановиќ на втори април, 2016 година.

Судијата Јелена Шкулиќ во постапката која се води против обвинетиот Зоран Марјановиќ, денеска на странките им предаде писмо од анонимен човек од Швајцарија.

Фото: Никола Томиќ

Таа го информирала обвинителството и бранителите дека на 22 октомври присгинало мистериозно писмо од Швајцарија и дека обвинителството треба да одлучи дали ќе постапи по него.

За сега не е познато што пишува во него.

Според неофицијални информации во писмото се тврди дека се знае кој е убиецот и дека наводно, тоа не е Зоран Марјановиќ.

Марјановиќ повторно денеска во судот изјавил дека не е виновен и дека нема никаква врска со убиството на сопругата.

Фото: Никола Томиќ

– Овој момент го чекав три и пол години. Верувам дека судницата е место за тоа, бидејќи мене не ми беше дадено шанса за тоа. Се против мене и моето семејство е спин, се пишуваше се и сешто, се зборуваше по емисии и се тоа додека бев во притвор, а никој не реагираше – изјавил Марјановиќ.

Посебно истанал дека односот со Јелена му бил совршен, но дека понекогаш имале несогласувања околу нејзиниот стајлинг кога таа решила да се врати на естрадата.

Слични објави

Маска со кафе за сјајна и мека коса

Igor

Легални намирници чија прекумерна употреба предизвикува халуцинации

Еспресо

Градите на Нивес Целзиус ѝ служат како маса за грицки! (ФОТО)

Еспресо

Хали Бери во шестата деценија прави вратоломии како од шега (ФОТО)

Igor

Проблематичната ѕвезда и скандалозниот принц: Ѝ подарил кредитна картичка со милиони

Igor

Бремена и гола: Манекенката објави фотографија и им постави прашање на фановите (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

14 − 5 =

Слични објави

Роберт Патисон најавува нов блокбастер

Слободен Печат

НОВ ИМИЏ: Емина Јаховиќ непрепознатлива (ФОТО)

Igor

Плус сајз манекенката откри зошто морала да ја крие бременоста на работа (ФОТО)

Еспресо

Ретко кој го видел ова: Кирк Даглас дели училишен прибор во 1947 година во Егејска Македонија (ФОТО)

Васко Спасоски

Најемотивниот момент на Оскарите: Били Ајлиш ја пее познатата песна од „Битлси“, додека во позадина стои слика од Коби Брајант (ВИДЕО)

Еспресо

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ го напушта ГРАНД поради БЕБЕ: Ќе станам МАЈКА и ќе го чувам детето САМА!

Igor