27.8 C
Скопје
10:16 - 13 јуни, 2024

Се огласи Бред Пит откако децата се откажаа од неговото презиме: „Болно е“

Холивудскиот актер Бред Пит одговори на веста дека неговата ќерка Шајло се откажала од неговото презиме. Ова го објави Пипл.

Извор близок до познатите личности изјавил дека Бред Пит бил вознемирен од одлуката на наследничката. Според инсајдерот, актерот бил многу среќен кога се родила Шајло бидејќи „секогаш сакал ќерка“. Сега му е тешко бидејќи изгубил контакт со своите деца.

„Тој ги сака своите наследници и му недостигаат. Многу е тажно“, рече инсајдерот.

Изворот додаде дека Бред Пит е „сè уште среќен“ со својата сакана Инес де Рамон. Меѓутоа, неговиот лош однос со децата „го боли“.

Неодамна се дозна дека 18-годишната Шајло самостојно ангажирала адвокат за да поднесе документи за да се откаже од презимето на нејзиниот татко. Девојчето платило за услугите на адвокатот без помош на нејзината мајка.

Бред Пит има шест деца: синовите Медокс Сиван, Пакс Тиен и Нокс Леон; ќерките Захара Марли, Шајло Нувел и Вивиен Маршелин. Сите првично го носеа презимето Џоли-Пит, иако само три – Шајло, Нокс и Вивиен – се биолошките деца на Анџелина и Бред Пит. На 19 септември 2016 година, Џоли поднесе барање за развод, но официјално беше финализиран дури во 2019 година. Сега поранешните сопружници го делат имотот.

Слични објави

Јована Јеремиќ рони солзи за ќерка ѝ, не сакала да прозбори три години: И тоа поради разводот!

еспресо

Денес е Спасовден, најсреќниот ден: Што (не)треба да правите на Вознесението Господово

еспресо

(Видео) Кевин Спејси низ солзи изјави дека останал без пари и куќа: „Не сум сигурен каде ќе живеам сега“

еспресо

Викенд среќници: На три хороскопски знаци овој викенд ќе им пораснат крилја

еспресо

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо
Се вчитува....