Рита Ора во топла прегратка на принцот Хари

Рита Ора настапила за Кралското семејство.
Таа заедно со нејзината мајка, Вера, биле специјални гости на британскиот принц Хари, во настан организиран од добротворната организација што ја основал тој – Сентабле.

На овој настан, Вера учествувала како психијатар која им помага на жените со постпородилна депресија, додека пак нејзината ќерка Рита беше поканета да ги забавува гостите со нејзините песни.

По повод овој настан Рита и Вера, се сретнале со британскиот Принц Хари при што тие размениле топла прегратка, пренесува Експрес.

Слични објави

21 година по култната сцена од „Сурови намери“ актерките го повторија бакнежот

Еспресо

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер со ИНТЕРЕСНА ФОТОГРАФИЈА ги израдуваа сите (ФОТО)

Igor

Почина легендарниот блуз и кантри пејач Кени Роџерс (ВИДЕО)

Еспресо

Сите гледаа во неа! Наоми Кембел во проѕирен комбинизон ги „растревожи“ мажите (ФОТО)

Igor

ГОТОВА ЗА 15 МИНУТИ: Вака се подготвува оригинална италијанска карбонара

Igor

Какви коли возат славните и богатите (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

1 + дваесет =

Слични објави

Животот ѝ се насмевна на Атиџе: Општина Лозово ќе ја вработи, ќе го смени покривот и ќе ѝ овозможи да снима песни (ФОТО)

Васко Спасоски

Кралицата Летиција не знае да погреши: Еве како се носи овој прекрасен фустан со есенски мотиви! (ФОТО)

Igor

Бугарин ја освои наградата „Мистер геј на Европа“ (ФОТО)

Igor

Ќерката на Робин Вилијамс објави досега невидени фотографии со својот славен татко (ФОТО)

Еспресо

Хороскоп за 11 ноември: Овните ќе бидат збунети, Биковите емотивно фрустрирани

Igor

Атрактивната српска пејачка сакаше да направи стој на раце, па „тресна“ на подот! (ВИДЕО)