Први фотографии од свадбата на Џастин Бибер: Хејли во венчаница како од соништата!

За големата венчавка на Џастин Бибер и Хејли пишуваа сите светски медиуми, а младенците почекаа бурата малку да стивне и дури вчера ги споделија првите свадбени фотографии.

Очекувано, сите ги интересираше каква венчаница носела Хејли, која се смета за една од најдобро облечените жени во светот.

Двајцата вчера на своите инстаграм-профили споделија фотографии од венчавката и додека манекенката се определила за црно-бели, пејачот ги објавил истите, само во боја.

Instagram

Хејли блескаше во спектакуларна бела венчаница од чипка која ѝ ги открива рамената. Интересен детаљ е и велот долг повеќе од три метри, на чиј крај со големи букви пишува „Додека смртта не нè раздели“.

Instagram

Креацијата е дело на чешкиот дизајнер Вирџил Аблоа, но во нејзиното создавање учествувала и Хејли.

„Ти благодарам што ја оживеавте мојата визија и ми направи венчаница од соништата. Ти и твојот тим сте неверојатни и секогаш ќе бидам благодарна што ја носев оваа преубава креација“, напишала манкенката.

Оваа креација била главниот и еден од трите фустани што ги носела Хејли на венчавката, а другите два сè уште не ги покажа во јавност.

Instagram

Слични објави

Би ризикувале се за љубовта – 4 хороскопски знаци кои лесно се вљубуваат

Igor

Близнаци родени во екот на пандемијата ги добија имињата Корона и Ковид

Еспресо

Алекс Родригез повторно ја запроси Џенифер Лопез и тоа на неочекувано место (ФОТО)

Igor

Операција „Рубикон“: Како Југославија ја открила наjголемата шпионска афера во историјата

Еспресо

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Igor

Гвинет Палтроу ги препорача најдобрите играчки за возрасни: Како да го „зачините“ љубовниот живот за време на изолација

Еспресо

Остави Коментар

14 − девет =

Слични објави

Дневен хороскоп за 09.11.2019: Јарците ќе го „зачинат“ љубовниот живот, а Рибите ќе уживаат во домашна атмосфера со својот партнер.

Igor

СТИГНАА РЕЗУЛТАТИ ОД ОБДУКЦИЈАТА: Ова се вистинските причини за смртта на фронтменот на Продиџи!

Igor

Кортни Кардашијан го напушти реалното шоу по 13 години: Потребна ми е приватност

Еспресо

Харисон Форд ќе ви каже која е тајната за успешниот брак

Еспресо

Лепа Брена не можела да влезе во студиото од огромниот шешир (ФОТО)

Igor

Оваа заносна бринета има реални женски мерки: Треба сите да бидеме рамноправно застапени (ФОТО)

Igor