Прогласени победниците на „Никад није касно“: Гласањето беше многу напнато

Синоќа се одржа големото финале на „Никад није касно“ во кое на публиката и се претставија 12 кандидати, а нешто по полноќ почна соопштувањето на имињата на победниците.

Познатата македонска фолк пејачка Ленче Кукуќ од Струмица победи меѓу 11-те финалисти.

Таа од стручното жири освои 172 гласови, а од фејсбук публиката 5.164 гласови. Ленче беше втора, според СМС гласовите, со 3.694 СМС пораки.

Покрај претседателот Саше Милошевиќ Маре, жирито го сочинуваа: Лепа Брена, Ацо Пејовиќ и Драгана Мирковиќ, а гласаа по стариот евровизиски систем. Преку телефонско вклучување во текот на финалето гласаа и актери, пејачи, композитори, кои беа дел од шоуто во изминатата четврта сезона на „Никад није касно“.

Слични објави

Дострелите на нашата висока мода (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Северина со емотивна порака: Не можам доволно да се заблагодарам на Господ што ми ја испрати!

Васко Спасоски

Лејди Гага се соблече гола, но со причина! (ФОТО)

Васко Спасоски

Барбара е нова пејачка на македонската естрада, но кога ќе видите како изгледа ќе останете со отворена уста! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Босанската Ким нарача евтина венчаница од интернет! Креацијата од 700 денари на фотки изгледа брутално, ама во живо е фијаско! (ФОТО)

Igor

Ѕирнете во МЕДИТЕРАНСКИОТ РАЈ од 30 милиони долари: МАЈКЛ ДАГЛАС ја продава својата ВИЛА на егзотичниот остров (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

6 − два =

Слични објави

Како да имате затегнато лице како Меган Маркл? Тајната не е во скапи препарати (ФОТО)

Igor

Седум стајлинзи, жешки пози и секси манекен од Италија: Анастасија Ражнатовиќ објави нов видеоспот!

Васко Спасоски

Разговор со Магдалена Алексовска, музичка ѕвезда во подем: Главна опсесија ми е мјузиклот!

Милена Ризовска

Фронтменот на групата „R.E.M.“ за коронавриусот: Ова е крај на светот каков што го познаваме!

Еспресо

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor

Рита Ора целосно гола на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо