Познатиот водител ХИВ-позитивен: Мислел дека има грип, а кога отишол во болница му се урнал светот

Ексцентричниот водител и фризер Џонатан Ван Нес напишал мемоари под наслов „Over the Top“, во кои признал дека е ХИВ-позитивен.

„Тешко ми е да бидам целосно отворен кога постојат работи кои никогаш не сум ги кажал јавно“, рекол Џонатан.

Дека е ХИВ позитивен дознал пред 7 години откако паднал во фризерскиот салон во кој работел. Потоа отишол во болница за да ги провери симптомите кои личеле на грип. Сепак, не се работело за грип, туку за ХИВ.

Кога бил помлад бил жртва на сексуално злоставување и зависен од наркотици, посебно на факултет кога консумирал кокаин. Дури откако станал ѕвезда на серијата јавно поделил низ што сè поминал.

Profimedia

Слични објави

Синот на Аркан: Доколку Цеца сака помирување прво мора да го направи ова!

Еспресо

Романтични комедии од деведесеттите од кои никогаш нема да се заситиме (ВИДЕО)

Еспресо

Откриено што работи Меган Маркл во Канада, а еве како се нарекува себеси (ФОТО)

Еспресо

Еве што значи името X Æ A-12, кое Илон Маск и Грајмс му го дадоа на синот

Еспресо

Браковите од 2020 ќе траат ЗАСЕКОГАШ: Еве кој датум е најдобар за пред матичар

Igor

Српската естрада со аплауз ги поздрави докторите кои се борат со коронавирусот! (ВИДЕО)

Остави Коментар

4 × оне =

Слични објави

Грчка пита – Највкусната пита која некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ)

Igor

Ова го правам 50 пати на ден: Шварценегер објасни како се мијат раце и тоа со помош на еден асистент! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Најубавите крцкави пилешки крилца (ВИДЕО)

Igor

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Еспресо

Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја одржувам линијата! (ФОТО)

Еспресо

Жена му на Том Хенкс лудо се забавува во карантин: Шармантната Рита рапува на голем хит од 90-те (ВИДЕО)

Еспресо