ПОЗНАТ ПЕЈАЧ ЈА ИЗГУБИ ЌЕРКАТА: Ти си моето срце – она што остана од него

Поранешниот член на познатата група „Масив атак“, Трики, преку друштвените мрежи соопшти дека неговата ќерка Мејзи Мина починала на 8 мај.

„Мислев дека знам што е загуба, но сега мојата ќерка замина. Сфатив дека немам претстава што е тоа. Се чувствувам како да сум во свет кој не постои, знаејќи дека веќе никогаш нема да биде исто. Ниту еден збор или текст не може да го објасни тоа – мојата душа е празна“, напишал пејачот.

Во потресниот пост Трики додал:

„Твоите зборови и песни ќе живеат, јас ќе се погрижам за тоа. Немав сила ни да ја погледнам твојата слика досега, луѓето ќе го слушнат твојот глас и песните. Ти си моето срце – она што остана од него. Те сакам Мејзи Мина, тато“, го завршува потресното обраќање Трики.

Објавата е проследена со албум од фотографии од животот на Мејзи Мина. Причината за смртта сè уште не е позната.

Mina Mazy Topley-Bird19.03.1995 – 08.05.2019 Tricky: I thought I knew what loss was, but now my daughter is gone I…

Publiée par Tricky sur Mardi 28 mai 2019

 

Слични објави

Шакира не губи време во изолација: Пејачката заврши курс на филозофија на познатиот Пен универзитет (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Карлеуша не тргна по нејзините стапки: Малата Ника тренира фудбал (ФОТО)

Еспресо

Бизарните тајни на кралските семејства: Од принцеза топлес модел до принц кој бил дилер на дрога како „божји план“

Еспресо

Девојка доби 40 конци на лицето, откако се обиде да се фотографира со своето куче (ФОТО)

Еспресо

Најжешката Македонка во сауна, по бикини и целата „свети“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

1 × 3 =

Слични објави

Лицата родени во овие три хороскопски знаци важат за најуспешни

Igor

Дали масажата со лажица ги отстранува брчките од лицето?

Igor

Го промени имиџот: Риз Витерспун има нова фризура која веднаш ќе ја посакате (ВИДЕО)

Igor

Водич за карантин: Совети од експертите за справување со самоизолацијата

Еспресо

Мадона специјална гостинка на Евровизија во Израел

Igor

Анастасија Ражнатовиќ падна во базен, па едвај ги сокри голите гради (ВИДЕО)

Васко Спасоски