18.8 C
Скопје
00:44 - 27 септември, 2023

ПОЗНАТ ПЕЈАЧ ЈА ИЗГУБИ ЌЕРКАТА: Ти си моето срце – она што остана од него

Поранешниот член на познатата група „Масив атак“, Трики, преку друштвените мрежи соопшти дека неговата ќерка Мејзи Мина починала на 8 мај.

„Мислев дека знам што е загуба, но сега мојата ќерка замина. Сфатив дека немам претстава што е тоа. Се чувствувам како да сум во свет кој не постои, знаејќи дека веќе никогаш нема да биде исто. Ниту еден збор или текст не може да го објасни тоа – мојата душа е празна“, напишал пејачот.

Во потресниот пост Трики додал:

„Твоите зборови и песни ќе живеат, јас ќе се погрижам за тоа. Немав сила ни да ја погледнам твојата слика досега, луѓето ќе го слушнат твојот глас и песните. Ти си моето срце – она што остана од него. Те сакам Мејзи Мина, тато“, го завршува потресното обраќање Трики.

Објавата е проследена со албум од фотографии од животот на Мејзи Мина. Причината за смртта сè уште не е позната.

Mina Mazy Topley-Bird19.03.1995 – 08.05.2019 Tricky: I thought I knew what loss was, but now my daughter is gone I…

Publiée par Tricky sur Mardi 28 mai 2019

 

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....