Почина Мања од Дисциплина Кичме

Култната белградска рок група „Дисциплина Kичме“ објави денес на својата Фејсбук страница дека нивната членка Маринка Ѓорѓевиќ – Мања починала на 51. годишна возраст

– Не напушти нашата најубава Мања! Маринка Ѓорѓевиќ – кратко е напишано на страната.

Мања на групата „Дисциплина Кичме“ и се придружи после ткн. лондонска фаза на бендот, а нејзините вокали се забележани на нивните последни три албуми. Соработувала со бројни бендови од српската сцена, меѓу кои се „Казна за уши“, „Неочекувана сила“ и други.

Слични објави

ФОТО| Очајната домаќинка на слобода: Фелисити Хафман правеше тест за коронавирусот преку брис од автомобилот

Еспресо

На Слаткар му светнаа очите од градите на старлетата Драгана Спасовска (ФОТО)

Igor

СЕКС, ДРОГА И ТУРНЕИ: Славниот пејач откри малку познати детали од неговиот живот

Igor

3 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ кои до крајот на неделата ќе НАЈДАТ ПАРИ

Igor

Водителот Стефан Лазаров од „Ексклузив“ направи трансфер во друга телевизија – дознајте каде (ВИДЕО)

Igor

Наоми Кемпбел лансираше нова хит емисија на интернет: Прва гостинка – Синди Крафорд! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

1 × 3 =

Слични објави

Никол Шерцингер го откачи бугарскиот тенисер! Кога ќе видите какво момче има ќе паднете на задник! (ФОТО)

Igor

ОТВОРЕН КОНКУРС: Еве кои квалитети треба да ги има идната снаа на Лепа Брена

Igor

ЗАЕДНО СЕ 13 ГОДИНИ: Сопругата на водителот и актер е ФАТАЛНА УБАВИЦА (ФОТО)

Igor

КАКВА МАЈКА, ТАКВА ЌЕРКА: Тамара и Хана „шијат“ кај ист кројач (ФОТО)

Igor

ФОТО | Џенифер Лопез, најлошо облечена до сега: Дали можеби вие имате вакви фармерки во гардероберот?

Еспресо

СЕ ЖЕНИ НАДАЛ: На свадбата поканет и шпанскиот крал

Igor