По 16 години ги закопаа секирите: Емина Јаховиќ и Ана Николиќ се смирија!

Ана Николиќ и Емина Јаховиќ ги закопаа воените секири и сега повторно комуницираат. Причината за нивното смирување се парите и работата.

А бидејќи и двете се големи професионалки, одлучија недоразбирањата да ги остават во минатото и да почнат да соработуваат.

Фото: Инстаграм

– Додека избираше песни за новиот албум, кој го објави пред неколку месеци, Ана Николиќ дојде на идеја текстот за една од песните да ѝ го напише Емина Јаховиќ. Инаку, композиторот што ѝ го работеше албумот на Ана е близок пријател со Емина и тој дополнително ја охрабри да

– ѝ се јави“, објаснува изворот за „Скандал“, и додава:Разбирливо, Емина го прифати предлогот на Ана. Воопшто не се навратија на расправијата од пред 16 години, иако тогаш жестоко се скараа и едно време не можеа ни да се гледаат една со друга. Но очигледно во меѓувреме созреаја и сфатија кои им се приоритетите во животот, па сето тоа е сега зад нив. И на двете им се смешна таа расправија, а од друга страна, задоволни се од соработката која и на двете им носи заработувачка“, завршува изворот.

Instagram

Потсетуваме, пејачките се судрија во 2004 година на фестивалот „Сунчане скале“. Ана настапи пред Емина во бел фустан на „Кавали“, а општ хаос настана кога Емина сфати дека ќе се посрамоти ако се појави по неа во истата креација, па побрза во Будва по нова тоалета. Поради тоа многу ѝ се налути на Николиќ и со неа не зборуваше до овој предлог за соработка.

Слични објави

Џенифер Лоренс се спрема за тајна венчавка? Моминската вечер дебакл!

Igor

Марк Џејкобс се венча со својот партнер

Igor

Какви кучиња, мачки, папагали… Домашните миленичиња на Сталоне се вистински хит! (ВИДЕО)

Igor

Кој не би ја тренирал? Порно-ѕвездата Миа Калифа ги препоти мажите (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пред да стане пејачка, Гоца Тржан работела нешто сосема друго: Таа откри како живеела од тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дарко Лазиќ МОРА НА ПСИХИЈАТАР: Поради колкот има проблеми во СПАЛНАТА СОБА!

Igor

Остави Коментар

осум + 14 =

Слични објави

Раперката Карди Би направи роденденска забава која може да се опише како – порно забава! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Вака изгледа синот на Ана Бекута кој го оставила во дом за сирачиња! (ФОТО)

Васко Спасоски

Никола Којо: Заминувам од Србија, ние сме бедници кои живеат по правилата на политичарите

Igor

Подгответе ручек од само 3 состојки (ВИДЕО)

Igor

Кралица на социјалните мрежи: Абигејл Рачфорд е Инстаграм модел кој нема да можете да го заборавите (ФОТО)

Еспресо

Анастасија од Цеца доби на подарок автомобил вреден 73.000 евра, но не смее да го вози! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian