37.8 C
Скопје
12:34 - 18 јули, 2024

Пејачката полуде по мистериозниот милијардер: Секој момент може да каже „ДА“

Пејачката Ријана секој момент може да го каже судбоносното „ДА“, пишуваат странските медиуми.

Медиумите со месеци пишуваат дека Ријана е лудо заљубена во бизнисменот од Саудиска Арабија, Хасан Џамил.

Извор на „Hollywood Life“ тврди дека Ријана „откачила“ по Хасан, како и дека тие се забавуваат веќе две години.

Доколку тој ја запроси утре, Ријана би рекла „ДА“, тврди овој извор.

Бидејќи Хасан не е јавна личност, тие не сакаат да се појавуваат во јавноста и затоа никогаш официјално не се видени заедно.

Хасан зад себе има еден брак. Неговото богатство се проценува на 1,5 милијарди долари, а неговото семејство е познато по тоа што често донира пари во хуманитарни цели.

Слични објави

Анџелина Џоли го моли Бред Пит: „Прекини ги судските случаи“

еспресо

Ќерката на шеикот од Дубаи го остави сопругот преку Инстаграм: „Драг мажу, додека си зафатен со други жени…“

еспресо

Мајката на Шенен Доерти ја прекина тишината, за првпат по смртта на нејзината ќерка: Невозможно е да се прочита без солзи

еспресо

Нови детали за врската на Џони Деп со Русинката: „Не сакаат етикети на дечко и девојка“

еспресо

(Видео) „Камен“ пијана ја пее американската химна пред полн стадион: Пејачката призна и најави лекување против порокот

еспресо

(Фото) Голема прослава во семејството Ѓоковиќ: Братот на Новак го слави 29. роденден

еспресо
Се вчитува....