ПАЗЕТЕ СЕ од овие хороскопски знаци: Тие се ЕНЕРГЕТСКИ ВАМПИРИ, го исцицуваат животот од вас!

Секој од нас некогаш бил во близина на некоја личност која може да ја извлече целата наша позитивна енергија. По контактот со нив остануваме нерасположени и тажни. Тие нè прават исцрпени, празни, дури и по краток разговор со нив. Тоа се луѓе кои пренесуваат сè што е негативно во животот. Дури не мораат ни зборуваат за тоа, едноставно само наоколу се чувствува тага и напнатост.

А најлошо од сè е што овие енергетски вампири можат да бидат сосема свесни за оваа нивна негативна особина.

Ова се петте хороскопски знаци кои често можат да пренесат таква негативна енергија.

Бик

Има голема можност Биковите да станат енергетски вампири. Тие сакаат почитување и прифаќање од луѓето кои им се блиски. Кога работите не одат по нивниот тек, знаат да експлодираат. Луѓето околу нив имаат тенденција да ги заштитат и да им бидат поддршка, но така честопати самите се исцрпуваат.

Девица

Девиците се енергетски вампири кои често се однесуваат самоуверено и импулсивно, дури и кога се свесни за последиците на нивните зборови и дејствија. Тие се вешти во нарушување на туѓиот мир.

Рак

Порано или подоцна Раковите имаат тенденција да се претворат во енергетски вампири. Поради нивната емотивна пречувствителност и слабост тие често се потпираат на другите за да бидат среќни, но последиците се големи.

Стрелец

Стрелците имаат склоност да копаат длабоко во емоциите на некоја личност, но потоа имаат потреба кон истата личност да се однесуваат рамнодушно.

Овен

Лицата родени во овој знак се енергетски вампири бидејќи сметаат дека своите емоции и бесот треба да ги покажат на членовите на семејството и на пријателите. Затоа оние кои се во нивна близина се постојано под стрес и под тензија оптоварени со мислата како Овенот ќе го изрази својот бес.

Слични објави

Марија Шерифовиќ по 13 години откри што се случувало на нејзиниот настап на Евровизија кога ја однесе победата!

Еспресо

Кејт му подари на принцот Вилијам НЕСЕЈКОДНЕВЕН поклон за неговиот роденден

Igor

Марјана скока на јаже, ама скока и нешто друго (ВИДЕО)

Igor

Во домот е само една обична мајка: Џенифер Лопез сподели прекрасна глетка од нејзината спална (ФОТО)

Еспресо

НЕВЕРОЈАТЕН СКАНДАЛ: Популарниот хит на Кејти Пери е плагијат!?

Igor

Повторно воодушеви: Ирина Шајк во костим за капење изгледа феноменално (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

десет − 9 =

Слични објави

Овие сестри заработуваат милиони продавајќи селотејп за подигнување на градите

Igor

Сораја патува низ Европа и се фали со скап „Ролекс“ и бунди! ( ФОТО)

Васко Спасоски

Макарони со спанаќ и сусам

Igor

Кардашијанките како Јинг и Јанг: Се соблекоа покрај базенот, ги истакнаа задниците и побараа милиони лајкови (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац е по третпат среќно разведена жена! Пејачката со насмевка излезе од судница и еве што порача! (ФОТО)

Igor

Цеца Ражнатовиќ ѝ упати нежни зборови на својата снаа и се заблагодари: Прекрасно мое девојче! (ФОТО)

Еспресо