Оваа жена не старее: Нема да ја препознаете Дани Димитровска во новиот спот (ВИДЕО)

Дани конечно се враќа на своето. По албумот „Град за љубов“ со поп-џез призвук, една од највредните пејачки на нашата естрада се враќа на својот претпознатлив рок-стил и ви го претставува најновото музичко остварување од „купчето“ нумери кои допрва ќе ги слушнете.

Новата рок-тема носи наслов „Четири ѕида“ и очекувано како автори се потпишуваат брачниот тандем Весна Бабамов Малинова и Кирил Бабамов, кои всушност својот потпис го ставаат на речиси целиот музички опус на Дани.

Дани Димитровска

– „Четири Ѕида” е емотивен расказ во мелодија, споделено искуство, исповед. Преживеани изџвакани комуникации барем еднаш во животот помеѓу партнери, родители и деца, брат и сестра, кој како ќе се пронајде. Секогаш се пронаоѓаме кога зборуваме вистина. Љубов е суштината. Секогаш. Во секоја песна, па и во оваа – вели Дани.

За новата песна Дани сними и интересен видеоспот зад кој се потишува филмското дуо Пеце Здравковски и Ѓорѓи Вацев, а за потребите на ова видео темпераментната рокерка го промени својот изглед, па наместо кожни панталони и црни маички, Дани ја гледаме во едно скроз поинакво издание!

Дани Димитровска

Инаку Дани неодамна се врати од Каиро каде одбележа 12 години активна работа како „UN Celebrity Ambassador“ во доменот на ширење свест за човечките права.

Исто така 2019 година е јубилејна за Дани. Во март својот солистички концерт во Македонска филхармонија го посвети на 20-те години музичка кариера.

Погледнете и уживајте во спотот:

Слични објави

Ава Карабатиќ објави: Ова е мојот дечко, досега се криевме бидејќи тој е јавна личност! (ФОТО)

Еспресо

Британците во шок од изгледот на новата девојка на Бруклин Бекам: Морничаво е колку личи на неа (ФОТО)

Igor

Овие ДВЕ НАМИРНИЦИ предизвикуваат поспаност по оброкот

Igor

Секој маж посакува оваа глетка да го разбуди: Голата Емили со волјчак во креветот (ФОТО)

Еспресо

Ким Кардашијан се обиде да го бакне Кание, а тој „ладно“ ја одби! (ВИДЕО)

Еспресо

„Сексот и градот“ зад камерите: Потпетиците им ги оштетиле стапалата, кариерата им била поважна од семејството

Еспресо

Остави Коментар

19 + 7 =

Слични објави

Три бабички не сакаат да бидат сами во изолација – Се собрале заедно и се снабдиле со вино (ВИДЕО)

Еспресо

Легендарната пејачка со песната „I will survive“ демонстрираше како да се заштитат луѓето од коронавирус! (ВИДЕО)

Еспресо

„Јадица“ позата е новата жешка поза која паровите ги носи до “лудило“ и најмногу им ласка на мажите

Igor

Вратете ја енергијата со новите Фини – Мини супи и освојте iPhone11

Igor

Сопругот на Карди Би ја молел поранешната девојка да имаат секс додека раперката била бремена: „Те молам за последен пат…“ (ФОТО)

Еспресо

Нанесете МАТ КАРМИН без ризик за сушење на усните и нивно пукање

Igor