Оптичка илузија или реалност? Највпечатливите на црвениот тепих во Лондон (ГАЛЕРИЈА)

Синоќа во Лондон во луксузниот хотел „Гросвенор хаус“ традиционално е одржано доделувањето на наградите Гордост на Британија.

Оваа манифестација е секогаш многу гламурозна, а овојпат сè беше уште посвечено, со оглед на тоа што станува збор за јубилеј, односно 20-годишнина. Наградите им се доделуваат на обични луѓе кои направиле извонредни работи за Велика Британија.

На црвениот тепих имаше раскош и елеганција, а модните критичари се сложија дека една од најдоброоблечените беше глумицата Сем Фeјерс, која се одлучи за црн плишан фустан без прерамки, со необичен изрез во пределот на деколтето.

 

Сем Фејерс/Profimedia

Манекенката Ферн Мекен се појави во издание поради кое сите се држеа за глава. Избрала фустан со нежнозелена боја, со раскошен тул. Меѓутоа целата збрка настанала поради оптичката илузија што ја направиле провидниот материјал и поставата со боја на кожа, па изгледало како Ферн да не носи долна облека.

Profimedia
Profimedia

Во галеријата погледнете како прошетаа другите по црвениот тепих.

 

The gallery was not found!

 

Слични објави

Гламурозни во секоја декада од животот: Истакнати МАКЕДОНСКИ МОДЕЛИ во модна кампања за МАРКОВ

Igor

Моден погодок: Изберете облека, обувки и аксесоари во пастелни бои (ФОТО)

Igor

Сите српски славни жени ја носат НАЈТРЕНДИ ФРИЗУРАТА за 2020 година – Шик и урбана, а кога ќе ја направите трае со денови (ФОТО)

Еспресо

Полуголата Нивес позираше на тераса, а со своите облини ја подгреа температурата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Тагата во домот на познатиот актерски пар

Еспресо

Меган загрижена и бесна: Принцот Хари скрушум излегува навечер и пие со Адел

Еспресо

Остави Коментар

пет × 2 =

Слични објави

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

Igor

Кијану Ривс првпат во јавноста со девојка: Дали верувате дека Александра е помлада од него?

Igor

ЕШЛИ ГРЕЈЕМ ГОРДО РУШИ ПРЕДРАСУДИ, но на новите фотографии се забележува НЕШТО ЧУДНО

Igor

Нов тренд меѓу инфлуенсерките: Се сликаат само со шешир!

Igor

Се е поинаку откако стави силиконски гради: Ова се најжешките фотографии на водителката Елена Стефановска (ФОТО)

Igor

Избра 17 години помлад: Една од НАЈУБАВИТЕ жени на светот не крие колку е ЗАЉУБЕНА И СРЕЌНА! (ФОТО)

Igor