Македонски модни куќи ќе ги презентираат новите колекции на ревијата во Музејот на македонската борба

Здружението „Добредојде“ Macedonia Welcome Centre (DMWC) денеска во 19 часот во Музејот на македонската борба, ќе ја одржи третата модната ревија „Made in North Macedonia: Модни куќи“.

Ревијата ќе биде колаж од познатите македонски модни брендови кои ќе се претстават со аутфити од актуелните колекции.

Темата е артикулација на македонските реномирани модни куќи како своевиден омаж на современата домашна текстилна индустрија.

Првата се одржа под мотото „Made in Macedonia: Современ дизајн накитен со минатото”, а втората „Made in Macedonia: Почетоци и еволуција“.

Слични објави

Александра Пријовиќ е бремена? Лепа Брена случајно ја издаде снаата! (ФОТО)

Еспресо

Бразилката Алесандра Амброзио позираше во бикини (Фото)

Еспресо

БОБА И БРЕНА одбиле да го спонзорираат НОЛЕ – еве колку милиони се во загуба поради тоа

Igor

Додека регионот се смрзнува, Дара Бубамара шета разголена во Дубаи (ФОТО)

Еспресо

Го прашаа Аца Лукас дали знае кој е Бака Прасе: Неговата реакција и одговор ќе ве насмее до солзи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Одличен есенски стил – ДАМИ копирајте ја: Џулијан Мур (58) е жена свесна за своите години! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет + 14 =

Слични објави

Кристен Стјуарт поради прељуба изгуби главна улога!

Igor

Храната како афродизијак: Ако не сакате да готвите голи, користете природни афродизијаци

Igor

ДОЗНАЈТЕ КОЈ ПРАТЕНИК објави нова песна (ВИДЕО+ФОТО)

Igor

Кај неа нема „циле-миле“: Кралицата пред сите гости му УДРИЛА ШЛАКАНИЦА на внукот!

Igor

Роналдо објави утринско семејно селфи, а Георгина е гола под јорганот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Хороскоп за 11 ноември: Овните ќе бидат збунети, Биковите емотивно фрустрирани

Igor