ОБОЈ ГО УМОТ: Дизајнерката Ирина Тошева ја претстави летната колекција

Преку артистички едиторијал со моќна порака, дизајнерката Ирина Тошева ја претстави летната колекција „Eunoia“.

The gallery was not found!

Во годината кога гласно се зборува за важноста на менталното здравје, есенцијалната улога на уметноста во емоционална благосостојба на секоја индивидуа е инспирацијата за летната колекција.

Новата модна приказна на дизајнерката е обоена во пастелни нијанси, лесни и плисирани материјали и лелеави кроеви, оживеана во сликарско ателје од моделката Фјола Брестовци, пред објективот на Александра Костадиновска. Шминката е на Виктор Мирчевски, фризурата на Дарко Петковски (Hairhouse), чевлите се од marwell.mk.

„Креативниот процес на создавање уметнички дела ја подобрува физичката, ментална и емоционалната благосостојба, независно на возраста. Со создавање на уметност врз основа на сопствените чувства, мисли, идеи и фантазии, наместо фокусирање на уметничките вештини може да се прејде преку најразлични емоции како трауми, страв, анксиозност, стрес, бес. Затоа, земи ја четката и обој го „умот“, изјави Тошева.

Колекцијата од денес е достапна во ателјето на дизајнерката.

Слични објави

„Добрите девојки одат во рајот, лошите одат секаде“: Славната Кетрин Хепберн две децении била во врска со оженет маж!

Еспресо

Цел живот верни на една фризура – Овие познати дами не го менуваат својот имиџ за ниедна цена (ФОТО)

Igor

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Еспресо

Ова не го прават ни шеиците! Сораја ги „полеваше“ со пари пејачите на нејзиниот роденден (ВИДЕО)

Igor

КАКО СТОИТЕ СО СВОИТЕ ФЕТИШИ: Уживате во болка за време на секс или играте на сигурно?

Igor

Хороскоп за 21 ноември четврток – Овните ќе добијат долгоочекуван повик, Раковите ќе доживеат големи проблеми

Igor

Остави Коментар

седумнаесет + 1 =

Слични објави

Препознај ја ако можеш: Денес е една од нашите најпознати пејачки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Тие во 2020 полнат 60 години: Нема да поверувате дека оваа ЈУГОСЛОВЕНКА е родена 1960 година, па ќе се запрашате што правите погрешно (ФОТО)

Еспресо

Ријана изгледа фантастично и со неколку килограми вишок (ФОТО)

Еспресо

Дара Бубамара провокативно за 1 Мај (ФОТО)

Igor

НА БАРАЊЕ НА ФАНОВИТЕ: Мирјана Карановиќ во бикини се пофали дека ослабела 14 кг (ФОТО)

Igor

Шерон Стоун бара партнер преку апликација за запознавање!

Слободен Печат