Новата Рејчел: Фризурата на Џенифер Анистон која би можела да ја надмине класиката од 90-те

Ако за некоја фризура може да се каже дека одбележила едно десетлетие и станала класика, тогаш тоа е фризурата на Рејчел Грин, ликот што го толкуваше Џенифер Анистон во „Пријатели“.

Џенифер Анистон како Рејчел Грин/Profimedia

Фотографијата од омилената „пријателка“ жените низ цел свет ја носеа кај своите фризери со надеж дека од салонот ќе излезат со уверлива копија на популарната фризура, а повеќе од 25 години подоцна дојде време за нова „Рејчел фризура“.

Крис Мекмилан, долгогодишниот пријател и стилист на Анистон, кој е заслужен и за оригиналната фризура, одлучил глумицата сега наместо совршено испеглана коса да носи природна, благо брановидна фризура со патец на сртедина.

Ваквата фризура повеќе ѝ се допаѓа и на Анистон, која своевремено изјавила дека ја мразела фризурата на Рејчел која било тешко да се одржува поради нејзината природно густа и виткана коса.

Па, така сега ова би можело да стане новата омилена фризура на жените низ светот.

Profimedia

Слични објави

Ревија зад затворена врата: Армани се исплаши од коронавирусот

Еспресо

Тоа што Хилари Даф му го направи на своето дете многумина го осудија (ФОТО)

Igor

НИ ТРАГА ОД ГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК: Џерард Батлер сликан неуреден и со пивски стомак (ФОТО)

Igor

ПРОДИЏИ ПОВТОРНО СНИМААТ: Продолжуваат и по смртта на Кит

Igor

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor

ТОПЛО ПРЕДЈАДЕЊЕ: Печени пиперки со пикантен фил од фета (РЕЦЕПТ)

Igor

Остави Коментар

дванаесет + деветнаесет =

Слични објави

Приказната со Тамара Еклстон добива нов епилог: За време на апсењето носела идентични обетки! (ФОТО)

Васко Спасоски

Хулио Иглесијас (76) фатен на плажа со две девојки, помлади сигурно 40 години од него! (ФОТО)

Васко Спасоски

Потребни ви се 4 состојки и само 10 минути и вашите Баунти чоколадца се готови

Igor

Бремената Ешли Грем гордо ги покажа стриите и несовршеностите на женското тело (ФОТО)

Igor

Не се обидувајте да ги излажете: Овие 3 хороскопски знаци се најдобрите детектори на лаги

Igor

Кијану Ривс стана ново заштитно лице на Ив Сан Лоран

Igor