Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Семејството на пејачката им дава огромна поддршка, иако младото момче на Мадона е само две години постаро од нејзината ќерка…

Американскиот Ден на благодарноста пејачката Мадона (62) го помина со своето момче, танчерот Ахламалик Вилијамсон (26).

Поп ѕвездата објави неколку фотографии на кои му седи во скутот на своето 36 години помладо момче, со црн вел на лицето.

За фотографиите таа доби стотици илјади лајкови, но предизвика и поделени реакции.

И додека некои ја критикуваа бидејќи е со 36 години помладото момче и и пишуваа како е престара за него, односно тој премлад за неа, други и пишуваа дека таа може и многу подобро.

Да се потсетиме, во декември 2019 година беше обелоденето за врската на Мадона со младиот танчер, кога исто така ја критикуваа пејачката и и предвидуваа дека нивната љубов нема шанси да успее. Меѓутоа, поп дивата и Вилијамс се заедно една година, а семејството на пејачката им ја дава сета поддршка.

„Љубовта не ги познава годините“, изјави таткото на Вилијамс за TMZ. „Мојот син живее La Vida Loca и среќен сум поради него“.

Инаку, Ахламалик е само две години постар од најстарата ќерка на Мадона, Лурдс (24).

Слични објави

Том Хенкс и сопругата пуштени од болница, но сè уште не се „слободни“ луѓе, еве каде се! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

МОДНИОТ ИЗБОР ги збуни присутните: Анастасија и Цеца во СПЕКТАКУЛАРНИ тоалети (ВИДЕО)

Igor

Ана Михајловски проговори за поранешниот сопруг и го откри новото момче!

Еспресо

Секси или катастрофа? Рита Ора се разголи пред камерите, а гаќичките ѕиркаа од сите страни (ФОТО)

Igor

ОВИЕ ФОТКИ од семејството на Вилијам и Кејт го ВООДУШЕВИЈА СВЕТОТ (ФОТО)

Igor

Кај неа нема „циле-миле“: Кралицата пред сите гости му УДРИЛА ШЛАКАНИЦА на внукот!

Igor

Остави Коментар