Нема веќе криење! Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов, Иван во љубовна врска со спортистка (ФОТО)

Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов, Иван Иванов веќе долго време успева да го сокрие својот приватен живот подалеку очите на јавноста.

И кога беше неговиот татко претседател на државата, Иван секогаш беше внимателен, особено со девојките, бидејќи него ретко можеше да го видите низ скопските кафулуња, ресторани или дискотеки.

Но, Македонија е мала земја и тука работите дали порано или подоцна се дознаваат.

Иван пред неколку дена во познат скопски ресторан го прославил својот роденден со неговите најблиски пријатели, а помеѓу гостите се разбира била и неговата девојка.

Станува збор за поранешната одбојкарка Власта Ружиновска со која Иван е веќе лодолго време во љубовна врска.

 

View this post on Instagram

 

Attitude of gratitude in the present moment #stoic

A post shared by Зелка ☝ (@vlastaruzinovska) on

Слични објави

Мартинијан Кириловски победник на „Макфест“

Igor

Скромниот домар секој ден пиел кафе во болницата: Кога починал семејството ја дознало неговата тајна

Еспресо

Бијонсе донира 6 милиони долари за организациите кои се занимаваат со ментално здравје за време на коронавирусот

Еспресо

Како би изгледале познатите личности доколку се „обични“ луѓе без гламурот? (ФОТО)

Еспресо

КЕВИН СПЕЈСИ ВО БЕЛГРАД! Вечераше со фамилијата Ѓоковиќ

Igor

Деми Ловато откри дека ја привлекуваат и двата пола!

Еспресо

Остави Коментар

5 × два =

Слични објави

Елена Ристеска наполни 34 години: Конечно цела торта е за мене! (ФОТО)

Еспресо

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: Том Хенкс и „A beautiful day in the neighborhood“ носат емотивна приказна од која има што да се научи! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Лидија Вукиќевиќ топлес го запали интернетот: Актерката покажа како ужива во Македонија! (ФОТО)

Igor

Том Хенкс прво ја зема верата од својата сопруга, а сега доби и државјанство од нашиот сосед

Еспресо

Секоја кинематографија би била горда на нив: Ова се најубавите германски актерки! (ФОТО)

Еспресо

И Хали Бери го прифати предизвикот – Погледнете колку гламурозно изгледа со само една перница (ФОТО)

Еспресо