Не тргна по стапките на мајка ѝ! Погледнете како денес изгледа ќерката на Мадона! (ФОТО)

Бидејќи Мадона е неприкосновена кралица на попот последниве три децении, многумина очекуваа дека и нејзината ќерка ќе тргне по нејзините стапки, иако тоа не се случи.

Во раните тинејџерски години Лурд Марија Чиконе повремено се појавуваше на црвениот тепих на престижните настани, а потоа му се посвети на учењето и сосема исчезна.

Прв настап имаше на доделувањето на МТВ ВМА наградите, кога Мадона размени нежности со Бритни Спирс и со Кристина Агилера на сцената во 2003 година.

Youtube

Во еден период Лурд беше на метата на папараците, но бидејќи одби да даде какво било интервју, опадна интересирањето за неа.

Image result for lourdes maria ciccone
Youtube

Таа денес има 22 години и сите ги изненади со неодамнешното појавување на Њујоршката модна недела кога седеше во прв ред, а кога овие фотографии го обиколија светот, многумина се пошегуваа дека таа повеќе личи на Леди Гага отколку на својата мајка.

Слични објави

Принцезата Шарлот го прослави четвртиот роденден

Igor

Хороскопските знаци и парите: Кој троши, а кој штеди?

Igor

Меган и Хари мета на потсмев и сарказам поради последната објава на нивниот профил! (ФОТО)

Еспресо

Патуваме во Кенија – Погледнете го луксузниот ресорт Laikipia Plateau Segera Resort (FOTO)

Еспресо

Убавината им е на прво место: Мажите од ова племе се шминкаат по три часа за да ги заведат жените (ФОТО)

Igor

Заборавете ја Памела Андерсон како русокоса: Таа ја промени бојата на косата и доби пофалби (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет − пет =

Слични објави

ВИ ОТКРИВАМЕ ТАЈНА: Како да ја победите срамежливоста за време на се*с?

Igor

Непозната девојка запеа пред Селин Дион: Музичката ѕвезда го запре автомобилот, а нејзината реакција ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Еспресо

Некогаш ЦЕНТАР НА СКАНДАЛ, а сега МОНИКА ЛЕВИНСКИ дели совети за кариера

Igor

Цеца откри долго криена тајна: Дали платила за една од своите најпознати песни?

Igor

„Медена земја“ влезе во трката за Оскар

Слободен печат

Тие се причината зошто се успешни: Самохрани мајки на познатите! (ФОТО)

Igor