26.8 C
Скопје
14:50 - 21 мај, 2024

Наташа Беквалац ослабела 10 килограми: Пејачката откри кои намирници се дел од нејзиното мени

Добриот изглед на Наташа Беквалац отсекогаш бил коментиран, па дури и кога ќе признае дека качила неколку килограми, таа важи за неверојатна убавица.

Пејачката во последните две години ја доведе својата линија до совршенство – иако вели дека генетиката игра голема улога во нејзиниот изглед, Наташа признава дека дисциплинираниот однос кон храната е заслужен за нејзиниот изглед по 40-тата година.

„На мои години не станува збор дека можам да јадам што сакам и кога сакам или дека воопшто не вежбам. Пред 15 години можев да кажам дека тоа е само мојата генетика, но сега работите се сменија. Секој ден имам точен план – знам каква храна да јадам, колку вода да пијам и колку да мрдам. Морам да бидам во топ форма во секое време. Ако пропуштам 10 дена вежбање, тоа многу го забележувам“, изјавила таа за ТВ Курир.

Кога од своето мени отстранила печива, компири, соја, грав, боранија, тестенини, грашок, ориз, грицки, слатки и сокови, таа изгубила 10 килограми за еден месец.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva)

Овошје јаде само во недела, а дозволено е секаков вид на месо, доколку не е претерано масно.

Наташа не се откажала од јајца и млечни производи, но признава дека не јадела многу сирење. Јадела свеж зеленчук во неограничени количини, а омилени и се зелка, зелена салата, кромид, домати и карфиол, брокула…

Најмногу јаде јаткасти плодови, а пие и по два и пол литри вода дневно.

За нејзината совршена линија пресуден бил и распоредот на консумирање храна. Шест дена строго се придржува до препишаната храна, а потоа во недела јаде ориз, компир или тестенини.

Единствената храна од која целосно се откажала биле слатките, а одлични резултати дале и редовните тренинзи.

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....