Миг Џегер се чувствува многу подобро по операцијата на срцето

Мик Џегер изјави дека заздравува и дека се чувствува многу подобро, откако беше примен во болница. Според информациите, тој беше подложен на операција на срцев залисток во Њујорк, проблем поради кој групата „Ролинг стоунс“ ненадејно мораше да ја одложи турнејата во Северна Америка, без да прецизира за што станува збор. 

Му благодарам на лекарскиот тим за извонредно завршената работа, како и на фановите за поддршката“, напиша Џегер на Твитер.

Британските рок легенди требаше да ја продолжат својата светска турнеја на 20 април во Мајами, но лекарите го советувале Џегер дека му треба лекарски третман. Неколку американски медиуми објавија дека ќе оди на операција на срцето.

Групата најави дека ќе ги презакаже сите 17 датуми од турнејата во САД и Канада и се очекува Џегер да се врати на сцена во јули.

Слични објави

Совршено тело и „плочки“ на стомак: Касандра денес има 46 години и изгледа како „авион“ (ФОТО)

Igor

Зошто Ентони Хопкинс, Том Џонс и Лоренс Фишбурн не разговараат со нивните деца?

Еспресо

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The Gentlemen“ е криминалистичко акционо остварување кое вреди да се погледне!

Еспресо

Летна безалкохолна сангрија (РЕЦЕПТ)

Igor

Поради коронавирусот се одложува Филмскиот фестивал во Кан

Еспресо

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Еспресо

Остави Коментар

6 + 7 =

Слични објави

Бурна љубовна приказна: Била БИЧУВАНА, присилувана на АБОРТУС, а сега изгледа како вистинската ХУРЕМ СУЛТАН (ФОТО)

Igor

Дали ова ќе биде најстрашниот хорор филм за 2020 година? (ВИДЕО)

Еспресо

Видео хороскоп за 12 јули 2019, петок

Igor

НИ ТРАГА ОД ГОЛЕМИОТ ЗАВОДНИК: Џерард Батлер сликан неуреден и со пивски стомак (ФОТО)

Igor

Меган и Хари покажаа колку се променил Арчи: Тој е весело бебе, а оваа физичка карактеристика ја наследил од Хари (ФОТО)

Igor

Рита Ора ја покажа секси тетоважата на интимното место (ФОТО)

Еспресо