Месец дена се молчело за тоа: Позната актерка почина после три години борба со ракот

Леа Баркнел, ѕвездата на британските сапуници, која освои низа награди во овој жанр, на почетокот од септември престана да се обраќа на социјалните мрежи.

Profimedia

Нејзините обожаватели беа збунети и се плашеа од најлошото, а се испостави дека сепак биле во право – Баркнел починала. Како што најави нејзиниот менаџер, актерката го напуштила овој свет на 10 септември.

Profimedia

Британската ѕвезда пред три години дознала дека има рак на белите дробови во четврти стадиум, а последен пат кога се обратила на Твитер било за да сподели петиција чија цел била да се помогне на британското здравство и да се апелира за зголемување на бројот на членови од медицинскиот персонал во здравствените установи.

Profimedia

Слични објави

КРИЕЛА ОД ЛЕПА БРЕНА: Неверство и драма во семејството Живојиновиќ

Igor

Колку долго варените јајца можат да стојат пред да се расипат?

Igor

Се огласи Цеца откако беше снимена како оди на преглед во болница (ФОТО)

Igor

Васил Гарванлиев: Евровизиската сцена е предизвик и сон на секој пејач

Кристина Апостолова

Се сеќавате на Ранду? Погледнете како изгледа денес (ФОТО)

Igor

Таткото на Меган Маркл изнесе интимни семејни детали – Светот е запрепастен! (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

3 + 13 =

Слични објави

Како ладен туш: Ештон Качер и Мила Кунис открија се за разводот (ВИДЕО)

Igor

Роден е Џим Келтнер, „Дивље јагоде“ го објавија петтиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Северина заработи тужба од судијката која и го одзеде синот!

Васко Спасоски

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Еспресо

Актерот Милош Биковиќ ја освојува Русија: Неговиот последен филм постави рекорд во гледаност! (ВИДЕО)

Еспресо

Страствениот бакнеж потврди дека се во врска (ФОТО+ВИДЕО)

Igor