Меган Маркл и Летиција во идентични здолништа (ФОТО)

Меган Маркл присуствуваше на дискусија во палатата Виндзор, чија тема била еднаквост меѓу половите.

За таа прилика Меган одбра црвено кожно здолниште со потпис на модната куќа „Хуго бос“, каква што пред некој ден носеше и шпанската кралица Летиција за време на посетата на Јужна Кореја.

За разлика од Летиција, која се одлучи ефектното црвено здолниште да го комбинира со бела кошула, Меган одлучи да биде во црвено од глава до пети.

Instagram

Кожното здолниште го искомбинира со малку потемна блуза и салонки со високи потпетици во идентична нијанса.

Profimedia

Забележителна и убава промена е што косата ја подигнала во пунџа, со оглед на тоа што војвотката често ја носи косата пуштена.

 

Profimedia

Слични објави

Јелена Карлеуша провокативно во новиот „џунгла стил“ (ФОТО)

Еспресо

Ефикасни вежби: Како подбрадокот засекогаш да исчезне? (ВИДЕО)

Igor

Tајната на младешкиот и свеж изглед на Џесика Алба (ВИДЕО)

Еспресо

ЗДРАВ ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ОБРОК: Фалафел топчиња со хумус

Igor

НЕ Е САМО ЗА ПИЕЊЕ: За што сè може да ви помогне кафето?

Igor

Јавноста загрижена за Кејт Мидлтон: Поради овие фотографии сите веруваат дека таа е на чекор од анорексија (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

6 + 5 =

Слични објави

Кајли Џенер приреди „луда“ забава за роденденот на Сторми (ФОТО)

Еспресо

Ќерката на Курт Кобејн призна дека неразумно го потрошила целото богатство од нејзиниот татко!

Ивана Стамевска

Лејди Гага најави нов сингл: Дали пејачката стравува од конкуренција од подземјето на Лондон?

Еспресо

На вашата врска и дојде крајот? Еве како да го преболите тешкиот период!

Igor

Овие три хороскопски знаци изневеруваат најчесто и најмногу

Igor

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Васко Спасоски