Манекенката ја изнервираа лошите коментари и препорача: „Престанете да бидете толку злобни!“

И покрај тоа што важи за една од највлијателните трендсетерки на денешницата, стилот на манекенката Џиџи Хадид не им се допаѓа баш на сите, што е разбирливо бидејќи вкусовите не се исти на сите.

Сепак, критиките на сметка на нејзиниот стил успеаа да ја разлутат манекенката, па таа одлучи на Твитер да се „пресмета“ со нејзините хејтери. Како што пренесува index.hr, откако еден корисник на друштвената мрежа Твитер, објавил твит кој сега е избришан, објаснува како таа предходно подобро се облакала и била посекси, но сега не знае што се случува со нејзиниот стил кој според него е „катастрофален“. Друг корисник искоментирал дека за се е крива нејзината стилистка Мими Кутрел, на што манекенката која инаку не обрнува внимание на таквите критики, сепак се одлучи да изреагира.

https://twitter.com/GiGiHadid/status/1191866618156064769?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1191866618156064769&ref_url=https%3A%2F%2Fsuperzena.b92.net%2Fmoda.php%3Fyyyy%3D2019%26mm%3D11%26nav_id%3D1613621

Манекенката на твитот кој го објавила, го повикала корисникот кој ја критикувал нејзината стилистка и објаснила дека не бара ничие одобрување за своите модни комбинации и дека поради критиките дефинитивно нема да започне да се облекува поинаку. Потоа, објави уште еден твит во ист стил на кој им препорачува на сите да престанат да бидат окрутни на друштвените мрежи.

„Сите зборат за охрабрување на жената. Јас ги подржувам и жените кои покажуваат кожа и оние кои не ја покажуваат. Се е избор. Така и јас понекогаш покажувам малку повеќе кожа, но и се закопчувам до грло и чувствувам секси и ќе продолжам да се облакам како што јас сакам“, препорача Џиџи и барем накратко ги замолчи хејтерите.

Слични објави

Славниот холивудски пар се РАЗВЕДУВА после 10 години брак!

Igor

За секоја пофалба: Вака изгледа Деми Мур на 57 години без шминка! (ФОТО)

Еспресо

ЦЕЦА ЈА РЕНОВИРАШЕ ВИЛАТА: Во ОВАА ПРОСТОРИЈА вложила најмногу пари (ФОТО)

Igor

Ештон Кучер се разголе пред сопругата, а за тоа имаше уренебесна причина (ВИДЕО)

Слободен печат

СИТЕ ГИ ЧУВААТ ЈАЈЦАТА НА ВРАТАТА ОД ФРИЖИДЕРОТ, а не се свесни каква грешка прават„ Еве зошто тоа е најлошото место!

Igor

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Igor

Остави Коментар

14 + пет =

Слични објави

Астрологијата е виновна – 3 хороскопски знаци кои се НАЈГОЛЕМИ БАКСУЗИ

Igor

Прва песна на Марија Денкин: Слушнете ја „Дали вреди“

Еспресо

ПЕЈАЧКАТА РЕДОВНА КАЈ БАЈАЧКИ: Поради црна магија ѝ се распаѓа бракот и не може да ослабне

Igor

Манекенката која е позната по облините позираше гола, фановите не можат да се нагледаат (ФОТО)

Еспресо

ЈА НАПАДНАА: Јелена, лошо влијаеш врз Дара Бубамара!

Igor

Петар Грашо во среда пред скопската публика!

Васко Спасоски