20.8 C
Скопје
02:46 - 16 јули, 2024

Мадона специјална гостинка на Евровизија во Израел

Еден милион долари е сумата која Мадона ќе ја добие за својот настап на Евровизија во Тел Авив, што ќе се одржи во мај оваа година.

На својот специјален настап таа ќе отпее две песни, една од нејзините стари хитови и една нова песна. На сцената ќе излезе со придружба од 160 лица, меѓу кои и танчери и придружни вокали.

Евровизија ќе се одржува од 14 до 18 мај, а една од водителките е и моделот Бар Рафели.

Како наша претставничка ќе настапи Тамара Тодевска, со песната „Proud“.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....