21.8 C
Скопје
03:26 - 15 јули, 2024

Лени Кравиц доаѓа во Скопје со десет камиони звук и светло

На речиси еден месец пред одржувањето на големиот концерт на Лени Кравиц во Скопје, познати се сите технички детали, информираат од „Авалон продукција“.

„Лени Кравиц е познат како музичар кој кога тргнува на светска турнеја, секогаш носи со себе своја (во тој момент) најнова и најсовремена продукција. Па така, во Скопје доаѓаат десет камиони, шест автобуси и тим од 60 луѓе кои се вклучени во оваа турнеја, додека од наша страна се бараат 160 луѓе да бидат подготвени во секое време да работат на поставување на таа продукција. Сево ова е доказ дека Скопје ќе види многу големо шоу какво што Лени Кравиц ќе одржи на сите свои концерти во рамките на турнејата Raise Vibration, каде што свири во сали со капацитет од 15.000 посетители па нагоре“, се вели во соопштението од „Авалон продукција“.

Интересот за овој концерт е огромен во целиот регион, а влезниците можете да ги набавите преку продажната мрежа на „Авалон“ низ Македонија и онлајн на www.avalon.mk.

Слични објави

Шенен Доерти беше подготвена за нејзината смрт однапред: „Не парите, туку остануваат спомените…“

еспресо

(Фото) Српската убавица Нина Сеничар и ѕвездата на „Топ ган“ станаа родители по вторпат

Еспресо

(Фото) Има 76 години и неверојатно тело! Српската дизајнерка Верица Ракочевиќ покажа како изгледа во костим за капење!

Еспресо

Почина актерката Шенон Доерти, по долгата борба со ракот

Еспресо

Каде била Меланија Трамп за време на обидот за атентат на сопругот: Еве ги деталите

еспресо

(Видео) Обид за атентат на Доналд Трамп: Се промени рејтингот на поранешниот американски претседател

еспресо
Се вчитува....