Лавот денеска ќе има успех на работа, Стрелците ќе доживеат голема љубов

ОВЕН

РАБОТА: Уметниците денеска нека одморат, на трговците добро ќе им оди, ќе заработат поголема сума на пари.

ЉУБОВ: Ќе и покажете на другата страна дека и вие сте ранлива и емотивна личност, иако досега сакавте да ја убедите токму во спротивното.

ЗДРАВЈЕ: Пресилни емоции, внимавајте на стресот.

БИК

РАБОТА: Атмосферата на работа ќе биде напната. Не се форсирајте, почекајте го понеделник.

ЉУБОВ: Потрудете се да не се вплеткате во своите љубовни илузии. Стојте цврсто на земја.

ЗДРАВЈЕ: Спијте доволно, исцрпени сте.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Имате многу идеи кои може да ви донесат профит, но морате да ги усогласите со кодексот на работното место.

ЉУБОВ: Некои ќе доживеат средба со личност од нивното љубовно минато. Други ќе фантазираат за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Не консумирајте алкохол.

РАК

РАБОТА: Оние кои се на одмор добро ќе се одморат, другите едвај ќе ги завршат денешните обврски.

ЉУБОВ: Ќе зрачите и ќе бидете впечатливи. Лесно ќе се вовлечете под кожата на личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ги забите.

ЛАВ

РАБОТА: Бидете тактични на работното место и соработувајте со колегите, ве очекува голем успех.

ЉУБОВ: Ќе имате душевно олеснување, дури и покрај тоа што сте свесни дека личноста што ви се допаѓа ги држи конците во свои раце.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од алергии.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Сакате да бидете на пиедестал и да слушнете аплауз. Некои тоа и ќе го доживеат.

ЉУБОВ: Некој од вашите пријатели ќе ве растажи, но тука е вашата сакана личност да ви биде поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Бидете трпеливи, не избрзувајте со реакциите кои ви носат стрес.

ВАГА

РАБОТА: Ќе добиете идеја која ќе и донесе сериозен профит на вашата фирма. Внимавајте со кого ја споделувате.

ЉУБОВ: Денеска е подобро од вчера. Исто се чувствува и вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Добро расположение.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Некои нешта ќе ви одат полесно од вообичаено, но не се опуштајте премногу, не смеете да доцните со проектите.

ЉУБОВ: Денеска ќе се помирите со тоа дека на некои нешта, едноставно им дошол крајот. Без грижа, наскоро следи нешто ново.

ЗДРАВЈЕ: Заслабнат имунитет.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Многу нешта не ви одат од рака, па најдобро е да почекате викендот да помине.

ЉУБОВ: Ќе се најдете во центарот на добра забава, а една личност го следи секој ваш чекор, ќе доживеете голема љубов.

ЗДРАВЈЕ: Одмарајте се повеќе.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Малку работа, малку забава и нема да забележите дека денот поминал.

ЉУБОВ: Ќе бидете со луѓе кои ве веселат, па нема да имате време да мислите на пропаднатата љубов.

ЗДРАВЈЕ: Започнете да вежбате.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одличен ден за уметниците и креативците, ќе создадат дело кое ќе им донесе голема заработка.

ЉУБОВ: Одредени проблеми нема да ви дозволат да имате време за партнерот. Не бидете тажни.

ЗДРАВЈЕ: Мал пад на имунитетот.

РИБИ

РАБОТА: Помина напнатиот период, добро работите, но внимавајте на финансиите, премногу трошите.

ЉУБОВ: Ќе сфатите дека е време малку подлабоко да ги разгледате нештата и да се зближите со личноста која одамна ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Фрустрациите ве исцрпуваат.

Слични објави

Кога се чувствуваат непријатно, глумат „ладни“: Психолошки профил на хороскопските знаци – РАК

Еспресо

Хороскоп за 23 јануари – Еве што ве очекува овој четврток!

Еспресо

ДЕЈВИД И ВИКТОРИЈА РАЗГОЛЕНИ НА ЈАХТА: А, потоа тој ги спушти боксерките (ФОТО)

Igor

Нивес Целзиус ги „полуде“ обожавателите со топлес фотографија од базен!

Еспресо

ПОЧИНА ПЕТ КЕЛИ: Музичкиот свет се збогува од легендата (ВИДЕО)

Igor

Можете ли да погодите со што би се занимавал Роналдо да не е фудбалер?

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 10 =

Слични објави

Маја Поцеска за „Слободен печат“: Се повлеков од јавниот живот!

Igor

Вака се сака своето момче: Погледнете какво изненадување му приреди Антониа на Иван (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Шарлиз Терон призна дека е во врска со овие две дами (ФОТО)

Igor

Кира Најтли преслатка на првата прошетка со бебенцето (ФОТО)

Igor

Кортни ја гаѓаше со шише Ким, а таа ѝ се пушти да ја тепа: Драма во реалното шоу на семејството Кардашијан! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Емили Ратајковски во минијатурно бикини не потсети зошто нејзиното тело е сон на многу мажи! (ФОТО)

Васко Спасоски