Кралскиот џет-сет на едно место: Микс од стилови на крунисувањето на Нарухито (ГАЛЕРИЈА)

На церемонијата на крунисувањето на Нарухито присуствуваа околу 2.000 гости, меѓу кои голем број странски државници. Меѓу гостите беа и принцот Чарлс, шпанскиот крал Фелипе Шести, кралицата Летиција, престолонаследникот Фредерик од Данска со принцезата Мери, султанот од Брунеи, претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ со сопругата и многу други.

Кралицата Летиција за оваа прилика избра фустан што потсетува на традиционалниот јапонски стил на облекување. Светлозелениот фустан, богато украсен со цветни мотиви беше надополнет со широк појас и луксузен накит.

ЕPA/Ballesteros

На крунисувањето присуствуваше и шветскиот премиер Андреј Бабиш со сопругата Моника Бабиш, која остави убав впечаток со долгиот елегантен бордо фустан.

Profimedia

Во галеријата во продолжение погледнете како изгледаа и останатите светски државници на церемонијата на крунисувањето.

 

The gallery was not found!

Слични објави

Хороскопски знак кој е роден оптимист – Дали сте тоа Вие?

Igor

Непрепознатлива: Папараците ја уловија без шминка (ФОТО)

Igor

Северина го остави Игор во семејната куќа, Кеба не може да ја врати снаата дома!

Васко Спасоски

Што може да ви се случи доколку престанете да имате секс?

Igor

Се оженила за актерка, а „тешка е“ 450 милиони долари. Елен Деџенерис има страшно минато!

Васко Спасоски

КИМ ЈА ОТКРИ ТАЈНАТА: Како нејзиниот струк е толку тенок?

Igor

Остави Коментар

седумнаесет + единаесет =

Слични објави

Погледнете како изгледа Шерон Стоун (62) во бикини (ФОТО)

Девојката која ги пишува најубавите текстови на македонската естрада има нова песна – „Најдоброто“ од Магдалена Ена Цветкоска! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Лидија Вукиќевиќ го покажа змиското тело на Занзибар (ФОТО)

Еспресо

Пејачката Аделина Тахири ги спушти панталоните и ѕирнаа гаќичките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Предизвикувачки и смело: Најдобро облечените дами на доделувањето на наградите MTV VMA (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor