Косовска пејачка со еротски настап на кој имаше и деца, јавноста со бурна реакција (ФОТО+ВИДЕО)

Косовската пејачка Фјола Морина се појави со премногу провокативна облека на настап на концерт, кој се одржа на Косово. Косовските медиуми јавуваат дека на концертот беа присутни стотици граѓани, а во првите редови биле забележани и мали деца.

Газета Експрес наведува дека пејачката носела многу провокативна облека, а еротското танцување го изведувала  пред големиот број деца присутни на концертот.

По овој настап на пејачката јавноста остро реагираше, реакции пристигнаа и од пратеници во косовското Собрание, но и од нејзините колеги. Моделот, кој со години се обидува да успее на музичката сцена била поканета од Општина Скендерај за учество на концертот.

Видеото од настапот, во кој полугола играше пред публика главно сочинета од деца, пејачката самата го објавила на Инстаграм.

Морина околу нејзината изведба за Експрес изјави дека не се вознемирува ни најмалку, оценувајќи го настапот како уметнички. Таа вели дека јавноста треба да има помодерни сфаќања. Фјола нејзината облека ја спореди со таа на Рита Ора. Сепак, изјави дека за облеката на Рита никој не реагираше.

Газета Експрес
Газета Експрес
Газета Експрес

Слични објави

Нов тренд на Инстаграм: Не им е доволно што го фотошопираат задникот, сега и ова

Igor

МОЌНО И ВПЕЧАТЛИВО: Тамара со неверојатен настап на Евросонг (ВИДЕО)

Igor

„Имам доверба во моето дете“: Анабела на удар на јавноста откако својата ќерка Нина (14) ја пуштила на море со момчето (ФОТО)

Васко Спасоски

Џастин Бибер ја продава луксузната вила: Вратите се отвараат со отисок од прст, а еве како изгледа внатре (ФОТО)

Igor

ПЕЈАЧКАТА ШОКИРА: Спијам со мајка ми, се дружам со принцот Хари…

Igor

Зошто најубавиот криминалец во светот го направи албанскиот орел? (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

1 × 2 =

Слични објави

Ретко кој го видел во ова издание: Погледнете како изгледа Харис Џиновиќ без капа на глава! (ФОТО)

Видео хороскоп 20.09.2019 петок

Igor

Јелена Ѓоковиќ ги засени сите жени на Санремо и покажа зошто светот и се восхитува (ФОТО)

Еспресо

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ: Ако ОВОЈ производ е со поминат рок, може да предизвика сериозни изгореници

Igor

Бил Гејтс и семејството дел од годишниот одмор го поминаа во Црна Гора

Igor

Антониа Гиговска целата во солзи призна: „Крива сум и малку ми е“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски