Кога е вистинското време за купување чевли?

Некогаш се случува во продавница чевлите да ви бидат удобни на нога, но веќе кога ќе отидете дома, да сфатите дека ве „уништуваат“.

Постои мал трик за да ја избегнете таа непријатна ситуација, а тоа е времето кога ги купувате. Колку и да ви се чини бизарно, најдобро време за купување елегантни чевли е по работното време, кога стапалата ви се отечени.

Вистинско време за купување патики е веднаш по  тренингот, следејќи ја истата логика како и за елегантните обувки.

Според некои истражувања, жените повеќе страдаат по чевли кои веќе не можат да ги носат, отколку по поранешното момче. Неверојатни 92% од жените се сеќаваат на првите чевли кои ги купиле со свои заработени пари, но половина од нив не можеле да се сетат на името на оној со кого првпат се бакнале.

Интересно е и што 96% жалат по уништени чевли, а само 15% по прекината врска.

Слични објави

Тајчи ги собра пријателите и го отпеа познатиот хит од Евросонг (ВИДЕО)

Еспресо

Членовите на бендот Амадеус револтирани: Ве молиме, не наддавајте за местото на Токан!

Еспресо

Принцот Алберт од Монако е позитивен на коронавирусот

Еспресо

Нискокалорични бомбички со индиски ореви и морков (РЕЦЕПТ)

Igor

Здравите навики во исхраната кај бебињата се стекнуваат пред раѓањето

Igor

Славниот актер по кој жените лудуваа, стана татко по втор пат на 65 години! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × 2 =

Слични објави

Ѝ беше потрчко на Парис Хилтон, а потоа една ЖЕШКА СНИМКА промени сè!

Igor

100 евра за лежалка, 500 евра за вечера: Николина Пишек со сопругот трошат пари како да им паднале од небо

Igor

Јавноста одлучи: Ова е најдобриот божиќен филм на сите времиња!

Еспресо

Празник за уши, но и очи: Погледнете ги девојките од бендот на Лозано (ФОТО)

Igor

КОЗМЕТИЧАРИТЕ СОВЕТУВААТ: Што треба да знаете за депилација на бикини-зоната?

Igor

Ноле како мало дете: Погледнете што му правеше на заспаниот Горан Иванишевиќ (ВИДЕО)

Васко Спасоски