Ќе се фатите за глава: Погледнете колку пари заработиле Саша Поповиќ и Лепа Брена

„Гранд“ продукција како најголема продукција на Балканот во последните пет години забележала пораст на заработувачката која се мери во милиони евра кои ги делат Лепа Брена и Саша Поповиќ.

Како што пишува српски „Курир“, само минатата година Брена и Поповиќ поделиле по скоро 950.000 евра.

Како што е наведено според достапните податоци, најголемата музичка ѕвезда на овие простори и понатаму поседува 25 проценти од „Гранд“, Поповиќ 24 проценти, а останатите 51 процент се во рацете на странска компанија.

Во 2014 година Саша и Лепа 51 процент од компанијата продале за 15 милиони евра. За пет години овој бизнис-пар заработил 21.500.000 евра.

Слични објави

Пејачката си фати нов милионер, но на Инстаграм вели нешто сосема друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

НЕВЕРОЈАТНИ ТРАНСФОРМАЦИИ: Славни личности кои направија драстична разлика во килограмите (ВИДЕО)

Еспресо

Причината е страшна: БРИТНИ СПИРС го изгуби старателството над децата

Igor

Вниманието на присутните беше вперено само во неа: Џорџина блескаше на еден од најважните настани на Роналдо (ФОТО)

Еспресо

Шминка за очи инспирирана од зајдисонцето

Igor

Задоволете го комплетно: 3 сексуални фантазии на секој маж

Igor

Остави Коментар

20 − 1 =

Слични објави

КРАДЕЦОТ НЕМАШЕ ШАНСИ! Вработената го истепа, доби отказ, а сега и се смешка животна прилика (ВИДЕО)

Еспресо

Нова сезона на Фчерашни новости: Ќе имаат доста материјал за работа! (ВИДЕО)

Igor

Евровизија 2019: ТАМАРА прошета на портокаловиот тепих

Igor

Амбер Џиана е фитнес модел кој ќе ве маѓепса со својот изглед! (ФОТО)

Еспресо

Родени се здрави: САША и ДЕЈАН МАТИЌ по грешка ОСЛЕПЕЛЕ

Igor

Интровертни лица: Овие 3 хороскопски знаци обожаваат да бидат сами

Igor