21.8 C
Скопје
01:33 - 16 јули, 2024

Како влегов во секта: Актерка тргнала на часови, а потоа почнале да се одвиваат вознемирувачки работи

Актерката Никол во понеделникот сведочела дека ѕвездата на серијата „Смолвил“, Алисон Мек, ја навлекла да влезе „подлабоко“ во активностите на култот Nxvim, каде на крај таа станала „роб“ во тајно сексуално друштво, кое е уценувано да молчи за се.

Триесетгодишната Никол побарала да се објави само нејзиното име, за да го заштити својот идентитет, додека сведочела три дена. Таа не е обвинета за злосторство.

Nxivim се претставувале како агенција која нуди часови за „самопомош“, која ја посетувале речиси 17.000 луѓе ширум светот.

Целата приказна прочитајте ја овде.

Слични објави

(Фото) Ќерката на Здравко Чолиќ провоцира: Уна се фотографираше топлес, задникот во преден план

Еспресо

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо
Се вчитува....