ИМААТ РОК ОД 8 ДЕНА: Судот донесе пресуда, Северина веќе НЕ СМЕЕ да го прави ова!

Судот во Загреб донесе привремена мерка со која Северина и нејзиниот сопруг Игор треба да ги избришат од социјалните мрежи сите објавени фотографии од малолетниот Александар, на барање на неговиот татко, Милан Поповиќ.

Тој сака да ја заштити приватноста на својот син, а Северна и Игор имаат рок од осум дена да го направат тоа, во спротивно ќе треба да плаќаат огромни суми за секој поминат ден во кој фотографиите уште постојат на Фејсбук и Инстаграм.

Исто така, може да бидат казнети за секоја следна објава на која лицето на малиот Александар е видливо. Оваа мерка се однесува и на појавување во медиуми и секакво друго јавно експонирање на малолетното дете.

Слични објави

Нивес Целзиус во провокативна поза во фустан без градник (ФОТО)

Еспресо

Лицата родени во овој хороскопски знак ќе направат се за вас

Igor

Мел Би со шокантно тврдење: Имав секс со Гери Халивел

Igor

Тоа не се постпородилни килограми: Меган Маркл повторно е бремена?!

Igor

На голема врата го враќа во мода познатиот костим за капење (ФОТО)

Igor

На која возраст се доживува најинтензивниот оргазам?

Igor

Остави Коментар

20 + 5 =

Слични објави

Авторката на „Хари Потер“ сподели нова бесплатна онлајн книга за децата во карантин

Еспресо

Ни­ко­гаш не ко­рис­те­те коз­ме­ти­ка со по­ми­нат рок

Igor

ВЕЌЕ СЕ ОГРАНИЗИРА СВАДБАТА: Актерот и пејачката смислија се, а ова се деталите!

Igor

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Еспресо

Никој не знае од каде се појави: Мис на Србија горда со албанскиот орел (ФОТО)

Igor

Тијана Дапчевиќ најави петта сезона на „Преспав“: Оваа серија е најубавото што и се случило на Македонија во последните 15 години

Еспресо