ХОЛИВУДСКИ АКТЕР остана без својата сопругата, која ја загуби борбата со тешката болест

По шест години борба со рак на кожата, почина сопругата на холивудскиот актер, Вини Џоунс, Танја.

Танја Џоунс почина на 54 годишна возраст во нивниот дом во Лос Анџелес , потврди портпаролот на некогашната фудбалска ѕвезда , кој стана познат актер. Заедно имаа две деца.

,,Танја почина во семејната куќа окружена од Вини и двете ќерки, како и другите членови на семејството. Вини и семејството бараат приватност додека минуваат низ овој тежок период.” , се наведува во соопштението.

Во 2013 на Танја и бил дијагностициран меланом, рак на кожата . Таа на само 21 година преживеала трансплантација на срцето, а на два пати била лекувана од рак на грлото на матката.

Вини е познат по повеќе улоги во акциски филмови како што се “Snatch”, “Mean Machine” и “X-Men: The Last Stand”.

Слични објави

Ризичен фустан кој не простува недостатоци на Северина и стои совршено (ФОТО)

Еспресо

Наставниците и родителите се збуниле: Погледнете како беше облечена Карелуша на првиот школски час на своите ќерки (ФОТО)

Igor

Јелена Ѓоковиќ испрати емотивна порака за Денот на вљубените: Забораваме колку љубовта е во основа на сè.

Еспресо

Ве интересира какви љубовници сте? Хороскопот ќе ви го даде одговорот!

Igor

Погледнете кого ангажираше Цеца да пее на свадбата на Вељко и Богдана (ВИДЕО)

Igor

Топ 10 вежби за совршен задник (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

два × 3 =

Слични објави

ВОЛШЕБНА МЕШАВИНА: Познатата блогерка со „лек“ за слабеење, против првут и затегната кожа

Igor

Пи­леш­ко во до­ма­тен сос (РЕЦЕПТ)

Igor

Од корона почина актерот Ник Кордеро: На интезивна нега бил скоро 100 дена! (ФОТО)

Васко Спасоски

Скандалозниот развод на Џони Деп и Амбер Хард поприма нови размери: Се спомува Илон Маск и секс во тројка

Еспресо

Нокти како филиграни: Се прават во само неколку потези (ВИДЕО)

Igor

Пејачот со провокативна фотка ги шокираше фановите: Имам анаконда во гаќите (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian