Холандија победи на Евровизија: ТАМАРА НА ИСТОРИСКОТО 8. МЕСТО

Холандија е годинешниот победник на Евровизија. Гласањето беше напнато. Нашата Тамара Тодевска и „Proud“ беа во водство, а по гласањето на стручното жири беа на второто место. Сепак, одлучија гласовите на публиката.

Погледнете кој гласаше за нас и колку поени ни дадоа според стручното жири:

5 поени од Португалија

8 Азарбејџан

3 Малта

1 Сан Марино

3 Холандија

7 Црна Гора

8 Полска

10 Норвешка

12 Австрија

12 Велика Британија

10 Италија

12 Албанија

10 Унгарија

12 Молдавија

5 Ирска

10 Ерменија

7 Романија

7 Австралија

4 Русија

7 Германија

10 Хрватска

12 Србија

8 Исланд

1 Грција

8 Летонија

7 Чешка

10 Данска

7 Франција

7 Финска

12 Швајцарија

2 Словенија

Од телевоутингот, односно од публиката добивме 58 поени.

Вкупно освоивме 295 поени , со што завршивме на 8. место, најдобар пласман досега на Македонија на Евровизија.

Погледнете го настапот на победникот.

 

 

Слични објави

КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС ЕСМЕРАЛДА? Ја гледавме во серијата, стана зависничка, а потоа исчезна од ТВ (ФОТО)

Igor

МАКЕДОНЕЦ ГИ ЗАРАЗИЛ СИТЕ СО СИДА ВО ГРУПЕН СЕКС – Непознати факти за смртта на членовите на групата ЕКВ

Igor

Каков ден ве очекува: Хороскоп за 08.09.2019

Igor

Пејачката Тамара Тодевска ќе настапи во геј-клуб во Лондон!

Слободен Печат

Еве зошто ја викаат The Body: Предизвикувачко издание на сплитската глумица (ФОТО)

Igor

Бракот на Џорџ и Амал Клуни на стаклени нозе?

Еспресо

Остави Коментар

17 + 15 =

Слични објави

Актерката позната како Хурем Султан сподели фотографии со двете ќерки

Еспресо

На нејзиниот изглед би и позавиделе и двојно помлади девојки: Актерката на прагот на 6-та деценија изгледа феноменално! (ФОТО)

Еспресо

Како знаеш дека е подготвен за сериозна врска?

Igor

Чоколаден колач со банани за кој не ви е потребна рерна (РЕЦЕПТ)

Igor

Ги згрози фановите: Мадона вградила импланти во задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Тамара со настап во Мадрид, обожавателите во еден глас ја пеат „Proud“ (ВИДЕО)

Igor