Ѝ годи животот во Америка: Марија Шерифовиќ живее во стан од 300.000 долари

Марија Шерифовиќ веќе три години живее на релација Белград-Лос Анџелес, а во американскиот град, според српските медиуми, престојува во стан од сто квадрати. Станот во кој познатата пејачка живее од септември 2016 година, сместена е во мирниот дел на Лос Анџелес, на авенијата „Барингтон“ и чини  околу 300.000 долари, пишува Курир.рс.

Во луксузниот стан има голема соба, кујна, спална, бања и двор.

„Марија во Америка има многу пријатели. Еден од нив ѝ нашол стан на локацијата што ја сакала. Не сум сигурен дали станот е во нејзина сопственост или го изнајмува, само знам дека го реновирала и го уредила според своите желби. Не знам како изгледа сега, но сигурно подобро и поексклузивно од претходно“, навел изворот.

Тој додал дека Марија е прекрасна сосетка.

-Фина е и културна. Никого не вознемирува, го почитува куќниот ред. Овде луѓето си ја гледаат својата работа и само некој што е од Србија знае дека е таа музичка ѕвезда. Кога некој ќе ја препознае, Марија се фотографира и разговара со него“, додал изворот.

Марија во неколку наврати потенцираше дека ѝ годи животот во Америка.

„Ја пронајдов државата во која ќе остарам. Вистинската причина поради која отидов во Америка е можноста да уживам во Градот на анѓелите, во добрата клима, во океанот, во својот нов стан и во новиот автомобил“, рекла Марија.

Слични објави

Имал 317 кг и му се заканувала смрт – Решил да го сврти животот наопаку и ослабнал 127 кг

Еспресо

ЕВРОВИЗИЈА 2019: Вулверин од Финска, „Фроузен“ на дрога, секти, садо-мазо од најлошиот кошмар!

Igor

Кога Елена Ристеска вежба јога, тоа изгледа ПРЕСЕКСИ! (ВИДЕО)

Еспресо

Џенифер Анистон има двојничка, сличноста е неверојатна! (ФОТО)

Еспресо

Вељко Ражнатовиќ со фото најави ВАЖЕН НАСТАН, но откри и важен детаљ од ЛУКСУЗНИОТ ДОМ на Дедиње (ФОТО)

Igor

Правите стомачни вежби, а нема резултати? Еве зошто…

Igor

Остави Коментар

дванаесет + Шестнаесет =

Слични објави

Нивес Целзиус покажа колку добро и стои „underboob“ – „Купачите и се смалиле од перење“ (ФОТО)

Igor

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Еспресо

Луна по раскинувањето со Марко се врати на старата љубов – погледнете кој е! (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна глетка: Наместо туристите, во цветањето на црешните уживаат елени (ВИДЕО)

Еспресо

Прв пат го покажа најмалото дете: Ким Кардашијан го покажа својот син пред светот (ФОТО)

Igor

СТРАШНАТА БОЛЕСТ ѝ се вратила: Славната глумица ги одбројува деновите

Igor