Фронтменот на „Iron Maiden“ по три децении брак ја остави сопругата за 15 години помлада обожвателка (ФОТО)

Фронтменот на легендарниот хеви-метал бенд „Iron Maiden“, Брус Дикинсон (61), поради својата 15 години помлада обожвателка може да остане без добар дел од своето богатство.

Имено, музичарот после 30 години брак ја оставил својата сопруга Педи Боуден со која има три деца.  Било откриено дека тој веќе се преселил во станот на новата девојка во Париз, инаку негова голема обожавтелка.

Фото: Инстаграм

Таа се вика Леана Долчи и по професија е фитнес инструктор.

Бракоразводната парница се уште не е покрената, а кога ќе се случи тоа, Брус може да остане без добар дел од своето богатство кое се проценува дека е нешто повеќе од 104 милиони евра.

Фото: Инстаграм

Дека има нова партнерка потврди и тој сам во едно интервју.

– Леана од секогаш била голем фан на „Iron  Maiden“ и ги следеше секаде последниве години. Таа и Брус се зближија случајно, а дури му ги запознала и децата. Педи си заминала во Јужна Америка за да избега од се – пишува „Дејли Мејл“.

 

Слични објави

Синот на Синди Крафорд оди на лекување од дрога! (ФОТО)

Слободен печат

Принцот Вилијам отворено: Сосема сум во ред ако моите деца се хомосексуалци

Igor

КАКВА ПРОМЕНА! Адел драстично ОСЛАБЕ, за новиот изглед коментира ЦЕЛ СВЕТ (ФОТО)

Igor

Кои хороскопски знаци се експерти за флертување?

Igor

Како карантинот влијае на познатите: Раперката Карди Би почна да руши се пред себе! (ВИДЕО)

Еспресо

Бугарската секс бомба му се заблагодари на Ѓоковиќ за видео снимката од соблекувалната (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

5 × пет =

Слични објави

Сузана Турунџиева ужива на Малдиви (ФОТО)

Igor

Сопругата на Здравко Чолиќ била нападната со нож

Igor

Погледнете како изгледаат кутрињата кои што се мешавина од златен ретривер и пудлица! (ВИДЕО)

Еспресо

Фотографија вредна злато: Малкумина знаат дека се ВРСНИЧКИ, а еве како изгледала нивната ПРВА СРЕДБА (ФОТО)

Igor

Бруклин Бекам ја запросил Никол со дијамантски прстен вреден вртоглави 200.000 долари (ФОТО)

Еспресо

Гола на јахта: Наоми Кембел со тело за восхит (ФОТО)

Igor