33.8 C
Скопје
16:06 - 24 јуни, 2024

(ФОТО) СУПЕРХЕРОЈСКА ТОРТА ЗА „МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА“: Среќен роденден Борко Ристовски

Голманот на „црвено-црните“ , Борко Ристовски, пред само неколку дена прослави пет годишнина од бракот со сопругата Нина. „Министерот за одбрана“ по повод годишницата со романтична објава се огласи на социјалните мрежи споделувајќи фотографии од семејниот албум со својата сакана. За разлика од Борко, Нина се пошегува со својот сопруг и со оригинална порака ја одбележа нивната пет – годишнина.

Брзо по прославата на пет годишнината, семејствотото Ристовски имаше уште еден повод за славење. Во интимна атмосвера само во друштво на неговата сопруга и синот Душан, Борко го прослави својот 39-ти роденден.


Роденденската торта носеше силна порака, а на неа најмногу се израдува наследникот на Ристовски. Украсена со знакот на супер херојот „Супермен“ во препознатливите бои и свеќи со бројот 39 ,беше повеќе од изненадување за голманот на „црвено-црните“.

Несомнено е дека Борко е супер херој за неговиот син Душан и сопругата Нина, па дури подарокот беше украсен со ликови од детствотот на Ристовски.

Среќен роденден Борко!

 

(ФОТО) БОРКО И НИНА СЛАВАТ 5 ГОДИНИ БРАК: „Министерот за одбрана“ роматичен, а сопругата се пошегува со него

 

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....