34.8 C
Скопје
18:26 - 22 јули, 2024

(Фото) Јована Јеремиќ доби подарок во програма во живо! Водителката воодушевена, му резервира посебно место во својата вила!

За српската водителка Јована Јеремиќ денеска во емисијата во живо пристигнало специјално изненадување.

Имено, Јована во својата емисија угостила сликар, кој го насликал нејзиниот портрет и ѝ го подарил во утринската програма.

Водителката кога ја видела сликата особено се израдувала, па ги раширила рацете и цело време била насмеана.

– Ова ме пречека на телевизија, не очекував, но ќе заземе централно место во мојата вила – рекла Јована и му се заблагодарила на сликарот што гостувал во емисијата.

 

Јована Јеремиќ, водителката на утринската програма на телевизија „Пинк“, неодамна за „Блиц“ ја отвори вратата од вилата во Гроцка.

Јована тогаш ги открила деталите од врската со српскиот бизнисмен Драган Станковиќ, открила како го поминуваат времето заедно, раскажала за плановите за иднината, а потоа го спомнала и пожарот во пекарницата на нејзиниот сакан.

– Уживањето е тука. Еве ја мојата оаза, вилата „Јована“. Мирот го најдов надвор од Белград, кога ќе посакам да одам во Белград, таму имам свој стан, Леа почнува во предучилишна во септември, имам уште една година слободно време, па почнуваме на училиште. Од тука до град ми требаат 20 минути, најмногу половина час. Јас од тука одам на работа – рекла Јована.

Слични објави

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо

(Фото) Деми Мур ја покажа својата совршена линија во минијатурни бикини: „Авионка“ на 61 година

еспресо

(Фото) Џина Џиновиќ има нов дечко: Веќе не го крие и страсно се љуби со него пред сите

Еспресо
Се вчитува....