36.8 C
Скопје
19:07 - 15 јули, 2024

(Фото) Анета „Молика“ го промени имиџот: Фолкерката ја смени фризурата и изгледа десетина години помладо

Македонската пејачка Анета Љумаковска, која долги години беше дел од музичката група „Молика“, се чини дека врти нова страница во својот живот – приватно, професионално, но и стилски.

Пејачката, која важи за една од најдобрите изведувачки на македонска народна музика, започна солистичка кариера и  сега се одлучи за нов изглед, со кој ќе остави свој визуелен печат.

Таа ја скрати својата долга коса, по која беше препознатлива, и направи кратка шик фризура. За новиот изглед на Анета се погрижи прилепскиот фризер и стилист Алек Палада.

„Промената започнува на крајот од комфорната зона“, напиша Палада на својот инстаграм-профил, каде сподели фотографии од фризурата која ја направил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alek Pallada (@alekpallada)

Слични објави

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо

(Фото+видео) Северина ги покажа градите? Згодната пејачка избра невообичаена маичка за нејзиниот концерт

Еспресо
Се вчитува....