Фановите разочарани од дрскоста на Мадона: Кралицата никогаш не доцни, но и не наплаќа 600 долари за седиште

Настапите на Мадона на турнејата Мадам X често почнуваат со повеќе часови доцнење. Многу нејзини фанови се незадоволни, а еден дури и ја тужел, бидејќи смета дека се работи за кршење на договорот.

Во тужбата се наведува дека продавачот на влезниците одбил да му рефундира повеќе од 1.000 долари за вредноста на влезниците, откако времето на почетокот на настапот на Мадона било поместено.

Но изгледа дека Мадона воопшто не е загрижена поради незадоволството на нивните фанови.

„Постои нешто што сите треба да го знаете, а тоа е дека кралицата никогаш не доцни“, изјавила Мадона во текот на настапот во Лос Анџелес, а подоцна и објавила клип на Твитер.

Меѓутоа на многу нејзини обожаватели тоа не им се допадна.

„Кралицата никогаш не доцни, но и не наплаќа 600 долари за седиште. Кралицата Марија Антоанета не ги почитувала своите поданици, па ги изгубила. Меѓусебното почитување е сосема различно од пристапот „подобра сум од вас“, кој е резултат на егото. Концертот во Вегас беше убав, но задоцни“, ѝ порачал Марк Персонс на Твитер.

„Те сакам и едвај чекам да те видам, но во заблуда си. Сигурно ги гледаш коментарите на незадоволните луѓе, но ти коментираш со чист презир. Обиди се да се извиниш, тоа е доблест“, рекол корисникот СуперДевин 64.

„Бевме на настапот во Лас Вегас, кажено ни е да дојдеме до 21.30, а чекавме два и пол часа за Мадона да се појави на сцената. Не се извини, излезе дека ние сме виновни што сме дошле прерано. РИП на нашата некогашна кралица“, пишува друг корисник на Твитер.

Profimedia

Слични објави

Кој би поверувал? Британската актерка е во 6-та деценија и има своја линија на бикини во кои неверојатно добро изгледа (ФОТО)

Igor

Сочна, а крцкава: Домашна рол баклава! (РЕЦЕПТ)

Igor

Брз, лесен и вкусен ручек за денес – Макарони со кулен и топен кашкавал

Igor

Пипа Мидлтон повикала такси под лажно име, но такситот ја препознал – „Се криеше во мракот“

Еспресо

Бизарен оглас на серијата „Господарот на прстените“ – Бараме многу, многу влакнести актери, но и уште нешто…

Еспресо

Анастасија Ражнатовиќ ограбена во Париз, пејачката морала да пее за да ја префрли таксистот до хотел!

Васко Спасоски

Остави Коментар

единаесет − 5 =

Слични објави

Овие личности ги очекува огромна промена: 4 хороскопски знаци кои дефинитивно ќе успеат во животот!

Igor

ВИСТИНСКИ СРАМ: Се појавила на црвен тепих, никој не знаел која е таа

Igor

Mind detox: Време е за одмор од токсичните пријатели

Еспресо

Модна инспирација: Препознатливиот стил на Кетрин Зета Џонс (ГАЛЕРИЈА)

Igor

СЕ ЖЕНИ НАДАЛ: На свадбата поканет и шпанскиот крал

Igor

Кој рече дека е зима? Карлеуша во светкав мини фустан му пркоси на јануари, а деколтето „пука“ (ФОТО)

Еспресо