9.8 C
Скопје
07:29 - 15 април, 2024

Еден од најхармоничните парови: Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат третото дете

Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина го очекуваат своето трето дете, пишува „Курир“.

Актерката позираше за еден магазин насмеана со трудничкото стомаче и со тоа потврди дека по трет пат е во блажена состојба, а нивната ќерка Сташа и синот Лазар ќе добијат брат или сестра.

Фото: Инстаграм/Тамара Драгичевиќ

Актерите се во брак од 2016 година, а на крајот на истата година ја добија ќерката Сташа. Три години подоцна, односно во август 2019 година, нивното семејство стана побогато со уште еден член – момчето Лазар.

Четиричленото семејство ќе се прошири за уште еден член, а оваа информација со месеци вешто се криеше од јавноста.

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....